Dolphin Browser: šikovný internetový prohlížeč z Androidu

Nejznámější internetový prohlížeč z androidího světa, Dolphin Browser, byl portován pro iPhone. Jaký je? Nabízí nadstandardní funkce, jako gesta, a více.

Jeden z nejznámějších internetových prohlížečů z androidího světa, Dolphin Browser, byl konečně po dlouhém čekání portován pro iPhone. A jaký je? Oproti Safari působí mnohem více jako plnohodnotný prohlížeč a nabízí nadstandardní funkce. A to vše zdarma.

Po spuštění si ihned všimnete plnohodnotné funkce tabů, která do Safari přibude teprve s příchodem nového iOS 5. Na novém tabu se vám vždy zobrazí funkce Speed dial, která umožňuje rychlý přístup na vaše oblíbené stránky a je plně upravitelná. Z ní můžete snadno gestem přejít na druhou funkci zobrazující články na webech podobně jako například v iPad aplikaci Flipboard. Pro upřesnění, jedná se o mód který stránku okleští o všechny zbytečnosti, jako jsou reklamy, odkazy a tak dále.

Předem nastavenými zdroji jsou Facebook a Twitter, aplikace však nabízí i další zdroje z různých oblastí zájmu jako je například podnikání nebo móda. Každý si vybere.

Záložky a dodatečné možnosti (fullscreen mód,  stahování, gesta, smazání dat a nastavení, s dekstop a privet módem) jsou ukryté v sidebarech po stranách. Ty zobrazíte klepnutím po straně a následným posunutím pomocí gesta, Adresový řádek funguje podobně jako například ve Firefoxu. Sám doplňuje adresy a také slouží pro vyhledávání.

Avšak funkcí, ve které Dolphin browser exceluje, je systém gest. Ten umožňuje po klepnutí na tlačítko, které je k nalezení ve spodní liště prohlížeče, nakreslit předdefinované gesto. Například po nakreslení symbolu “V” prohlížeč posune stránku vespod. Nemusí však zůstat u gest, které vám vývojáři připravili. Pomocí jednoduchého systému můžete vytvořit svoje vlastní. V prvním kroku nakreslíte dané gesto, v druhém mu přiřadíte funkci nebo danou adresu. Vývojáři se vám také rozhodli ušetřit čas se sociálními sítěmi. Funkce pro sdílení je vždy dostupná u adresového řádku. Škoda jen, že podporuje pouze Facebook a Twitter.

V nynější době je Dolphin vytvořen jen pro menší obrazovky, tedy iPhone a iPod Touch s tím, že je potřeba minimálně iOS 4. Pro iPad by aplikace měla vyjít později.

Moc často se nestává aby aplikace z Androidu byla portována na iOS, spíše naopak. Aplikace Dolphin Browser ale tvoří čestnou výjimku. Se svými nadstandartními funkcemi, jako jsou například gesta a Speed dial, se jedná o vynikající prohlížeč. Pokud vám tedy nevyhovuje váš nynější prohlížeč, určitě dejte Dolphinovi šanci.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rUIGOcQMaSE[/youtube]

Dolphin Browser – zdarma – AppStore link

2 comments
  1. Zajímalo by mne, jak by dopadlo srovnání s iCabem. Děkuji.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Duel: na vysokou iPad nebo notebook?

Následující článek

iPhone 5: Apple naznačuje, jak bude vypadat

Související články