Farm Frenzy 2 Pizza Party: vyzkoušejte si svůj multitasking

Recenze hry Farm Frenzy 2 Pizza Party, ve které mimo jiné pořádně vyzkoušíte svou schopnost vykonávat více věcí zaráz.

Říká se, že ženy dokážou, na rozdíl od mužů, dělat více věcí zaráz. Také se ale říká, že muži na druhou stranu dokáží alespoň tu jednu věc dělat pořádně. Nebudu tu raději rozebírat, zda jsou výroky pravdivé či nikoliv, protože by se mohl článek zvrhnout špatným směrem – pouze podotknu, že hra, na kterou se dnes podíváme, může tento problém navždy rozuzlit, protože pořádně otestuje, kolik věcí zároveň dokážete dělat, a jak jste tedy na tom se svým vlastním multitaskingem.

Kdo má iPhone nebo iPod touch a nezná nebo alespoň neslyšel o sérii Farm Frenzy, skoro si nemůže říkat “hráč” – jde totiž o kultovní “farmící” hru (ne, ne jako FarmVille), jejíž první díl sklidil obrovské ohlasy, a zařadil se tak do pomyslné síně slávy. I když má v názvu stále číslovku dvě, je Pizza Party prakticky třetím dílem série, který je revoluční, protože konečně alespoň zčásti překopává zastaralejší grafiku a efekty, což byly snad jediné mínusy předchozích dvou dílů.

Abych ale jen nesrovnával, popíšu celou hru pěkně od začátku, aby z článku něco měli i ti, kteří předchozí díly nehráli. Zkrátka a dobře – vaším úkolem bude obsluhovat farmu. Taková farma znamená ale hodně starostí, a tak se připravte, že se pořádně zapotíte. Hra je rozdělena do jednotlivých levelů (který je tolik, že se vám z toho zatočí hlava), přičemž u každého můžete získat tři hvězdami ohodnocené medaile (nebo také žádnou). Tyto hvězdy budete poté využívat k nákupu a vylepšování budov, které vám umožní další postup ve hře – ale nebojte se, pokud se vám nepodaří zahrát nějaký level napoprvé na zlatou medaili, můžete hrát tak dlouho, dokud se vám nepoštěstí – a mezitím si šetřit další hvězdy.

V každém levelu máte za úkol vyrobit či nastřádat určitý počet nebo obnos suroviny (můžou být až čtyři druhy). Vždy dostanete k dispozici nějaký počáteční kapitál, který se může skládat jak z živých věcí, tedy zvířat – koz, slepic, krav atd. – nebo z peněz. Poté už bude jen na vás, jak moc a jak rychle tento kapitál zhodnotíte. Všechna zvířata totiž produkují určitou surovinu, kterou sice můžete naložit na náklaďák, odvézt do města a prodat tak, jak jste ji našli na trávníku, ale určitě bude lepší se zamyslet, investovat do budovy, která danou surovinu zpracovává, a poté ji prodat mnohonásobně dráž. Například bude určitě výhodnější prodat sýr než prodávat syrové mléko.

Nebude to ale taková idylka, jak si myslíte. Zvířata budou mít samozřejmě hlad, a tak vám nezbyde nic jiného, než průběžně plnit studnu a pilně zalévat, aby rostla tráva, kterou by pak zvířata mohla spást. Pokud se na to totiž vykašlete, umřou hlady a vy si budete muset hledat jiné zaměstnání. Aby toho nebylo málo, na obyvatele vaší zahrádky si budou dělat zálusk medvědi. Určitě vám nedoporučuji je podceňovat, protože mají tendenci se objevovat ve velkém počtu a žrát, co jim přijde pod pracky. Abyste se takového pobíhajícího medvěda zbavili, musíte na něj rychle poklepat a chytit do klece. Pak už je jen na vás, zda počkáte, až se z klece dostane a uteče, nebo ho naložíte na auto a odvezete do města podobně jako vyprodukované suroviny. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že si párkrát i od srdce zanadáváte, až vám medvědi sežerou půlku pracně vybudouvaného stáda.

Jak budete postupovat dále, budete objevovat další prvky hry a hlavně další suroviny, ze kterých také začnete produkovat pizzy, o kterých vlastně celá hra je. Zjistíte také, že některé suroviny nedokážete vyprodukovat, ale budete si je muset koupit ve městě. Hodiny se budete snažit o to, abyste daný level dohráli na kýženou zlatou medaili – a pokud vám to nebude stačit, obsahuje hra ještě hromadu trofejí, jejichž sbírání vám zabere pár desítek hodin.

Pokud jste fanouškem podobných her, které se zajímavě označují jako “chaos management” hry, Farm Frenzy 2 Pizza Party a obecně celá tato série je přímo pro vás. Prověříte, kolik věcí vlastně dokážete dělat zaráz, a zároveň se budete dobře bavit při objevování nových surovin a budov na jejich zpracování. Moje hodnocení: 75%. Hru jsem recenzoval ve verzi 1.3.

Farm Frenzy 2: Pizza Party2,39€ / lite verzeApp Store link

Pokud se vám série zalíbila, zde jsou linky i na předchozí dva díly:

Farm Frenzy – 0,79€ / lite verzeApp Store link

Farm Frenzy 2 – 2,39€ / lite verzeApp Store link

No a pokud byste toho přeci jen neměli dost, doporučím vám ještě tematicky podobnou a také výbornou hru Ranch Rush:

Ranch Rush – 0,79€ / lite verzeApp Store link

7 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Chattero UK: elegantní iPad kecálek pro Facebook (soutěž)

Následující článek

Bulvár: Steve Jobs bude žít déle než 6 týdnů, tvrdí iPhoneTips

Související články