Age of Zombies: nemrtvý masakr od tvůrců Fruit Ninja

Recenze hry Age of Zombies od Halfbrick Studios, ve které máte jediný úkol – postřílet co nejvíc zombií a hlavně přežít.

Halfbrick Studios, tvůrce takových pecek jako Fruit Ninja či Monster Dash, nedávno přišel s další skvělou hrou, která je velice podobná druhé zmíněné – a to jak hlavním hrdinou, kterým opět bude neporazitelný a vtipnými hláškami sršící Barry Steakfries, tak tématem. Střílet sice budete opět zombie, ovšem v trošku jiném stylu – nemrtvé obludy totiž začaly cestovat časem a vaším úkolem je zachránit historii světa tím, že je vymýtíte ze všech období světových dějin. Doufám jen, že je vám jasné, že to nebude lehký úkol.

Jakmile zjistíte, že za celou nemrtvou akcí nestojí nikdo jiný než Professor Brains, kterého, jak se časem ukáže, není díky jeho cestování časem až tak jednoduché zabít, okamžitě se vydáte do pravěku, abyste ukázali nemrtvým neandtálcům co proto. Pokud jste hráli hry typu Minigore nebo Guerrilla Bob, ovládání budete mít určitě v krvi, ale pro ty, kteří takovouto hru ještě nikdy nehráli, samozřejmě objasním – pohybujete se pomocí dvou “ovládacích kruhů”, z nichž ten vlevo slouží k pohybu a ten vpravo ke střílení. Ovládání je tak propracované, že je prakticky jedno, kde na displej umístíte svůj prst, protože hra se tomu automaticky přizpůsobí. Palec nahoru za skvělý nápad!

Abyste mohli zombiím odolat alespoň pár desítek sekund, budete potřebovat nějakou zbraň, o které ale nebude v této hře nouze. Již od začátku u sebe budete mít jednoduchou pistoli s neomezeným počtem nábojů, která ale střílí tak pomalu, že budete rádi, když vás nesežerou během prvních pár sekund. Účinnější bude rozhodně hledat různé zbraně poházené po mapě jako třeba SMG, Minigun, brokovnici nebo jakousi podivnou pilu, která zrovna před pár dny přibyla v updatu 1.0.01 (že je Halfbrick přímo známý svým neustálým obohacováním her pomocí updatů, snad nemusím zmiňovat). K dispozici budete mít také sekundární zbraně jako granáty či bazuku, o kterých si sice zpočátku budete myslet, že je nepotřebujete, ale po chvilce hraní je moc rádi použijete. Není totiž lepší pocit, než když sestřelíte třicetihlavý hlouček zombií jedním granátem (o obrovském skóre a multiplikátoru ani nemluvím).

Hra obsahuje dva módy – příběhovou linii a survival mód. Příběhová linie je rozdělená do přibližně pěti různých světů, které alespoň zčásti pokrývají světové dějiny (podíváte se například do již zmíněného pravěku, třicátých let a období mafie či do Egypta na pyramidy). Každý z těchto světů vypadá trošku jinak, obsahuje jiné zombie (určitě vás vždycky zajímalo, jak by vypadal zombie-mafián) a také jiné hlášky, o které nebude nouze. Nebude chybět samozřejmě tematicky přizpůsobená hudba.

Příběhový mód se od survival módu liší snad jen tím, že se v něm čas od času mihne nějaký ten boss, který vám pořádně zatopí, a také různými dialogy, ve kterých Barry rozpráví s postavami daného období. V survival módu máte možnost vybrat si některý ze světů, který už jste dohráli v příběhu, a zkusit si, jak dlouho dokážete vydržet – budete počítat jak skóre, tak všem známé “waves”. Vaše skóre si pak budete moci samozřejmě změřit se svými kamarády pomocí Game Center nebo OpenFeint (při prvním spuštění vám hra dá na vybranou), a to jak v příběhovém módu, tak v jednotlivých světech survivalu. Nebude chybět také celkový součet postřílených zombií, takže vám zaručuji, že se odteď ve škole nudit nebudete. Samozřejmostí jsou také desítky achievementů, z nichž některé splníte i poslepu, ale některé vám dají pořádně zabrat (postřílet 50 tisíc nemrtvých kamarádů určitě nebude práce na jeden večer).

K hudbě a zvukovým doprovodů nemám žádné výhrady, ale co mě trošku zarazilo, byla grafika. Snaží se být mírně retro a je velice podobná hře Monster Dash, ale například volba písma mi je naprosto proti srsti, a tak musím říct, že v grafice má hara podstatné mezery. Pokud ale nejste takový maniak jako já, určitě si tohoto faktu ani nevšimnete a hru vám to nezkazí.

Age of Zombies je příkladem hry, která i když není nijak extrémně rozmanitá, tak z nějakého záhadného důvodu hned tak neomrzí. Hnát vás dopředu budou jak achievementy, které jednoduše musíte mít všechny, tak příliš vysoké skóre vašeho kamaráda, které nemůžete nechat bez všimnutí – a dokonce se budete těšit i na to, až se vám v App Store objeví aktualizace a vy budete moci proti nepřátelům použít nějaký nový vražedný nástroj, splnit nový achievement či si zahrát nový svět. Cena je sice o trošku vyšší (2,39€), než jsme zvyklí, ale je to zřejmě způsobeno tím, že hra je uzpůsobena jak pro iPhone, tak pro iPad – a jsem si jistý, že v budoucnu můžete čekat zlevnění či nějakou slevovou akci. Zkrátka a dobře, investice do této hry se vyplatí. Moje hodnocení: 80%. Hra byla recenzována ve verzi 1.0.01.

Age of Zombies 2,39€App Store link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Turnaj ve Fruit Ninja: sekejte ovoce a vyhrajte sluchátka pro iPhone!

Následující článek

iOS 4.2: nový iOS ke stažení už dnes od 19 hodin? (Aktualizace)

Související články
Číst více

Představení 5 kvalitních objektivů pro iPhone

Milovníci focení velmi dobře vědí, že když chtějí vytvořit pěknou fotografii, tak jim k tomu nestačí pouze kvalitní CCD čip, ale také dobrá optika. Majitelé iPhonů mají nyní možnost investovat do objektivů pro jejich telefony. My si ukážeme pět objektivů, které v dané cenové kategorii patří k těm nejlepším na trhu.