FaceID během pár let přijde na všechny iPady, Macy i iPhony.

V září roku 2017 jsme se dočkali představení přelomového iPhonu X. Nejednalo se ale pouze o designovou změnu, nýbrž velký pokrok v bezpečnosti. iPhone X totiž přišel místo TouchID s FaceID. To se má navíc během několika málo let dostat na všechna podobná zařízení Applu.

Momentálně se uživatelé podle známého analytika nacházejí v jakési přechodné zóně. Některá zařízení (iPhone SE, iPad Air 2020) disponují TouchID, zatímco dražší zařízení (iPhone 12, iPad Pro) mají FaceID. Zatímco u mobilních zařízení to vypadá, že Apple používá TouchID jen pro snížení výrobních nákladů, u MacBooků je situace trochu jiná.

MacBooky totiž brzdí tloušťka obrazovky – ta je příliš tenká na implementaci senzorů potřebných pro FaceID. Apple tedy zajisté vyvíjí novou generaci FaceID, která má být nejen tenčí (kvůli MacBookům), ale i celkově menší. Mi-Chi Kuo dokonce mluví o odstranění výřezu na iPhonech a jeho nahrazení pouhým průstřelem.

Až se ale tyto problémy s cenou a velikostí vyřeší, nebude Applu nic bránit tomu, aby FaceID implementoval do všech svých zařízení, včetně stolních počítačů.U těch to zase naznačují mnohé dřívější zmínky v kódu macOS, které zmiňovaly termíny jako „PearlCamera,” „FaceDetect” nebo „BioCaption.” Všechny odkazující na FaceID.

Průnik FaceID do všech těchto zařízení ale podle analytiků nemáme čekat dříve než v roce 2022.

Předchozí článek
AirPods 3

Příchod AirPods 3 můžeme očekávat začátkem podzimu.

Následující článek
ipad mini 2021

iPad Mini 2021: Vše, co zatím víme.

Související články

Bílý iPhone 4: očekávaný bíly model na videu, jak se vám líbí?

Jak jste již určitě zaznamenali, start prodeje iPhone 4 v Čr je tu. To se ale netýká bílého modelu, který prozatím není k dostání ani v USA. Bílý iPhone 4 si ještě nemohl osahat a pořádně prohlédnout prakticky nikdo, proto "unboxing" video bílého iPhone 4, které vypadá opravdu reálně, na YouTube vzbudilo poměrně poprask. Video samozřejmě najdete v článku.