FaceID během pár let přijde na všechny iPady, Macy i iPhony.

V září roku 2017 jsme se dočkali představení přelomového iPhonu X. Nejednalo se ale pouze o designovou změnu, nýbrž velký pokrok v bezpečnosti. iPhone X totiž přišel místo TouchID s FaceID. To se má navíc během několika málo let dostat na všechna podobná zařízení Applu.

Momentálně se uživatelé podle známého analytika nacházejí v jakési přechodné zóně. Některá zařízení (iPhone SE, iPad Air 2020) disponují TouchID, zatímco dražší zařízení (iPhone 12, iPad Pro) mají FaceID. Zatímco u mobilních zařízení to vypadá, že Apple používá TouchID jen pro snížení výrobních nákladů, u MacBooků je situace trochu jiná.

MacBooky totiž brzdí tloušťka obrazovky – ta je příliš tenká na implementaci senzorů potřebných pro FaceID. Apple tedy zajisté vyvíjí novou generaci FaceID, která má být nejen tenčí (kvůli MacBookům), ale i celkově menší. Mi-Chi Kuo dokonce mluví o odstranění výřezu na iPhonech a jeho nahrazení pouhým průstřelem.

Až se ale tyto problémy s cenou a velikostí vyřeší, nebude Applu nic bránit tomu, aby FaceID implementoval do všech svých zařízení, včetně stolních počítačů.U těch to zase naznačují mnohé dřívější zmínky v kódu macOS, které zmiňovaly termíny jako „PearlCamera,” „FaceDetect” nebo „BioCaption.” Všechny odkazující na FaceID.

Průnik FaceID do všech těchto zařízení ale podle analytiků nemáme čekat dříve než v roce 2022.

Předchozí článek
AirPods 3

Příchod AirPods 3 můžeme očekávat začátkem podzimu.

Následující článek
ipad mini 2021

iPad Mini 2021: Vše, co zatím víme.

Související články

iPad mini: představení na videu, první TV reklama a něco navíc

Připravte se, od dnešního dne nás Apple začne pořádně marketingově mašírovat. Důvod? Včerejší uvedení nových produktů v čele s iPadem mini, který bude před štědrovečerní nadílkou pravděpodobně dost žádané zboží. Hlavním reklamním kanálem je (alespoň v USA a větších státech Evropy) pochopitelně televize, proto se není čemu divit, že Apple už včera na konferenci představil první televizní reklamu.

Nový iPhone HD: už dnes oficiálně na konferenci WWDC 2010

Dnes večer proběhne v San Franciscu ostře sledovaná vývojářská konference Worldwide Developers Conference 2010, na které Apple uvede novinky, které nás čekají v blízké budoucnosti. Spekulace o barevných verzích iPhone HD se potvrdily a tak se dočkáme provedení iPhone černá, bílá, růžová, zelená a modrá. Tento fakt potvrdil uniklý obrázek ze stránek Apple, který se objevil na socální síti Twitter.