Griffin Slap: iPod Nano jako sportovní hodinky

Chcete nosit iPod Nano 5. a 6. generace jako hodinky? Jste sportovní typ? Tak právě na vás čeká Griffin Slap.

Chcete nosit iPod Nano 6. generace jako hodinky? Jste sportovní typ? Tak právě na vás čeká Griffin Slap.

Hlavní funkcí iPodu Nano je přehrávání hudby. Šestá generace navíc přidává ještě Nike+ pro sportovnější jedince. Nelze si však nevšimnout, že se poslední dobou stal iPod Nano i módním doplňkem v podobě hodinek. V poslední verzi firmwaru jich je 18 a vybere si opravdu každý. Ale jak iPod Nano připevnit k ruce, když má jen klips na zadní straně? Řešením mohou být samozřejmě stylové náramky iWatchz, které jsou pěkné, avšak pro sportovní využití vcelku nevhodné. Griffin tedy myslel i na sportovce a přináší Slap – moderní hodinkové pouzdro pro iPod Nano 6. generace.

Griffin Slap se prodává v několika barevných variantách: černá, modrá a růžová. Na testování máme k dispozici černou variantu. V balení, které je o něco větší než krabička od iPhonu, přijde jen samotný náramek Slap a papírová náhražka iPodu Nano uvnitř. Slap je vyroben z příjemného měkkého plastu, který je na dotek opravdu jemný. Při koupi plastových věcí a hraček z Číny je většinou cítít nepříjemný zápach nekvalitního plastu, Griffin Slap vám však nos neutrhne – opravdu nijak nesmrdí (a ani nevoní).

Zastrčit a opět vyndat iPod Nano z Griffinu Slap je sice trochu těžší, ale to je daň za pevné uchycení na ruce. Prostě není možné, aby iPod sám jakkoliv vypadl. Uchycení iPodu je tlusté asi jako dva iPody Nano na sobě. Není sice vodotěsné, ale nějaké ty kapky od deště nejspíš vydrží. Vše je totiž pevně utěsněno a pokud máte v jediné díře náramku zastrčena sluchátka, dostane se dovnitř spíše jen souvislý proud vody. Ovládání tedy není vyřešeno dírami pro tlačítka iPodu (plus, mínus a sleep), ale vystouplými plastovými tlačítky. Samo o sobě je to dobré řešení, má však jeden problém. Tlačítka mínus a sleep se ovládají dobře, stačí menší silou stisknout plast. Ovšem tlačítko plus je díky zaoblenému tvaru náramku těžší stisknout. Funguje to, jen prostě potřebujete použít více síly než u ostatních dvou.

Většina hodinkových náramků pro iPod Nano je vyrobeno jako klasický pásek od hodinek. Ať už plast, nebo kov, prostě a jednoduše utáhnete podle velikosti ruky. Griffin Slap však chce vybočit z řady a přináší systém, díky kterému vznikl názvu “Slap”. Pokud jste se nikdy nesetkali s podobným náramkem, třeba antireflexním pro děti, vysvětlím vám princip. Uvnitř plastového obalu je podélně umístěna kovová destička s velmi malou tloušťkou. Tato destička je prohnutá stejně jako váš obyčejný navíjecí metr. Díky tomu při natažení drží rovně, stejně jako klasický metr. Pokud s ní ale praštíte (Slap-plácnout) o válcovitý předmět (ruka), okažitě se sroluje směrem dovnitř a drží jako náramek. Pokud se na ruku špatně trefíte, může to trochu štípnout, ale nic se vám nestane. Přitom Griffin Slap drží dost pevně na to, abyste mohli s rukou házet a udržel se. Zároveň moc netlačí na ruku, aby vám nazadržoval krev a je proto pohodlný.

Jak už jsem zmínil na začátku, Griffin Slap se hodí pro sportování. Nejvíce asi na běhání (ale také chůzi), společně s iPodem Nano 6.generace s vestavěným senzorem Nike+. Na to jsem se těšil asi nejvíce a v tomto Griffin Slap opravdu nezklamal. Sluchátka vyvedete přes ruku rukávem za záda a do uší. Ještě doporučuji pořídit nějaké menší potítko a upevnit tím sluchátka před loktem. Zamezíte tím vytrhnutí sluchátek z uší nebo iPodu. Subjektivně je to mnohem lepší, než mít kabel přes břicho. A při běhání o iPodu skoro ani nevíte. I když se ruka při běhání dokáže zapotit, plast je stále příjemný a přitom pevný. A pokud chcete jakkoliv ovládat iPod Nano, jen zvednete ruku a ovládáte. Je to mnohem lepší řešení, než aby iPod Nano držel pomocí klipsy a stokrát lepší, než běhat s iPhonem.

Griffinu Slap musím vytknout horší ovládání tlačítka “plus”, to prostě šlo udělat lépe. Zachytávání se prachu na plastu po noci na poličce je sice nepříjemné, ale stačí setřít rukou/hadříkem a vše je jak má být. Určitě by se iPod Nano mohl vyndavat lépe, ale vzhledem k pevnosti následného držení iPodu je to pochopitelné. Pokud máte malou ruku, budou dva okraje více natažené a bude vidět kraj barvy iPodu, v mém případě stříbrná. Naopak se mi líbí zpracování, které mě opravdu potěšilo, včetně pěkné černé barvy. I když jsem napsal záporů hodně, jsou to jen maličkosti, které sportovci určitě vadit nebudou. Navíc originální a dobře vyřešený styl nasazování a sundavání náramku je rychlý a příjemný (pokud se s ním nezačnete mlátit).

Griffin Slap si určitě nepořídíte, abyste s ním reprezentovali, od toho je tu dle mého názoru iWatchz. Pokud však chcete stylové hodinky z iPodu Nano a jste více aktivní člověk, chcete s iPodem běhat, chránit ho před pády a nemáte rádi klasické hodinkové pásky, doporučuji Slap pořídit, za 426Kč to je užitečný gadget.

Griffin Slap v černé barvě pro iPod Nano 6. generace si můžete zakoupit na stránkách MacZone.cz za cenu 426Kč včetně DPH. Tímto děkujeme serveru MacZone.cz za poskytnutí Griffinu Slap na testování. (Můžete si také koupit modrou variantu a růžovou variantu)

3 comments
  1. “Chcete nosit iPod Nano 5. a 6. generace jako hodinky?”

    Zajímalo by mě teda, jak bys chtěl pátou generaci do toho hranatýho pouzdra napasovat..

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iOS 6: nová porce funkcí

Následující článek

Perfect Cell: skvělá plošinovka s lákavým příběhem

Související články

Apple iPad: Hlavní hrdina ve 2 nových TV reklamách (video)

Apple nepřestává masírovat Ameriku reklamou na iPad a před několika dny vydalo reklamu "iPad is Musical". Spot je klasicky zaměřený na aplikace z AppStore, které demonstrují sílu iPadu. Druhá reklama s iPadem v hlavní roli je na aplikaci magazínu Newsday.cz a jasně demonsruje, proč tištěné noviny jen tak něco nenahradí!