Facebook pro iPad: Zuckerberg mění strategii

Je to již nějaká doba, co Facebook (nebo spíše samotný vlastník Facebooku, Mark Zuckerberg) oznámil, že aplikace pro iPad se nedočkáme, vzhledem k tomu, že to není mobilní zařízení.

Je to již nějaká doba, co Facebook (nebo spíše samotný vlastník Facebooku, Mark Zuckerberg) oznámil, že aplikace pro iPad se nedočkáme, vzhledem k tomu, že to není mobilní zařízení.

Problém byl ale v používání nějakých částí Facebooku, pokud jsme ho začli používat v klasickém prohlížeči na iPadu – Safari. Byl problém např. s chatem, který nefungoval. Tento problém se snažilo řešit mnoho alternativních klientů, a přesto, že úspěšně, celkový dojem z alternativních aplikací nebyl moc dobrý.

To se má ale konečně změnit. Vypadá to, že Mark Zuckerberg mění plány a Facebook pro iPad nakonec přestaví i se všemi funkcionalitami, které doteď na iPadu chyběly. Facebook pro iPad je prý opatrně vytvářen a měl by využít všechny možnosti tabletu, takže by jsme se měli dočkat něčeho mnohem lepšího, než jen zvětšené aplikace pro iPhone či iPod touch.

Co se týče příchodu této aplikace, pak bylo řečeno pouze “v nadcházejících týdnech”. Přesnější datum známé není a tak budeme muset pouze čekat. A co by měla tedy nová aplikace oproti webovému rozhraní zvládat navíc? Facebook Chat, Facebook Groups či nově nahrávání fotek či videí, a to i přímo z věstavěných kamer (zde mluvíme pouze o iPad 2, první iPad kamery neobsahuje).

A co vy, chybí Vám aplikace Facebooku pro iPad hodně, používáte alternativní klient, nebo Vám stačí Facebook z webu?

204 comments
  1. vacsinou si len pozriem “news” cez Safari ale ked od niekoho nieco surne potrebujem tak si ho vyhladam cez IM+, ktory na iPade funguje super.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Feed me oil: ropné šílenství ve stylu World of Goo (videorecenze)

Následující článek

Lunchtime: když nevíte, kam na oběd

Související články