Nový MacBook Air: poptávka bude velká a Apple je na ní připraven

Na nový MacBook Air se čekalo dlouho a dá se říci, že bylo proč. I přes to, že nepodlehl prakticky žádné designové změně (pokud se tedy nebavíme o detailech, jako nové porty nebo poupravené klávesy F3 a F4 upravené pro nový operační systém Lion), tak se určitě stane velmi oblíbeným artiklem v portfoliu Apple.

Na nový MacBook Air se čekalo dlouho a dá se říci, že bylo proč. I přes to, že nepodlehl prakticky žádné designové změně (pokud se tedy nebavíme o detailech, jako nové porty nebo poupravené klávesy F3 a F4 upravené pro nový operační systém Lion), tak se určitě stane velmi oblíbeným artiklem v portfoliu Apple.

Předpokládá se totiž, že Apple již má připraveno od startu prodeje těžko představitelných půl miliónu těchto notebooků a do konce srpna bychom se měli dočkat už dokonce 1,5 miliónů vyrobených jednotek a připravených k prodeji. Apple by tak měl poptávku zvládat dobře a neměli bychom se dočkat něčeho takového, co je běžné např. u iPhone či iPadu – tedy čekací lhůty převyšující i 2-3 týdny. A proč je o nový Air takový zájem? Je to pochopitelné — Apple do Airu konečně přinesl novou Intel Sandy Bridge architekturu, čímž zlepšil výkon procesoru a naopak snížil náročnost na baterii, dále velice žádanou podsvícenou klávesnici a také v neposlední řadě (s trochou nadsázky) “port budoucnosti” Thunderbolt.

Mimojiné, jak už jste četli v našem předchozím článku, tak se Apple rozhodl naprosto vyřadit bílý plastový notebook z nabídky, jehož funkci má tedy nově suplovat nový Air. Původní bílý MacBook by ani oproti těmto modelům prakticky nemohl být konkurenceschopný, neboť i přes to, že se cenově starý bílý MacBook rovnal 11″ modelu s 64GB diskem, tak jeho rychlost byla oproti novému Airu cenově naprosto neopodstatněná (měl slabší procesor, mnohem pomalejší pevný disk a mnoho dalšího).

S příchodem nových Airů tak nastává doba, kdy tento lehký a velice tenký notebook prakticky hodlá nahradit původní MacBooky a pro zájemce s potřebou “mít něco víc” je v nabídce stále MacBook Pro. Máte zájem o nový MacBook Air i vy?

9 comments
  1. …a kdy bude dostupný v Čechách? A za kolik? ((((: 

  2. Taky si to mohli načasovat líp, aby si ho lidi stihli koupit před dovolenou a nemuseli s sebou tahat těžký macBook Pro, jak někteří… 🙂

  3. Taky si to mohli načasovat líp, aby si ho lidi stihli koupit před dovolenou a nemuseli s sebou tahat těžký macBook Pro, jak někteří… 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Výsledky: Apple vydělal více než Microsoft, Nokia jde ke dnu

Následující článek

Bumpy Road: velice originální a návyková skákačka

Související články

Carcassonne: slavná desková hra nyní i pro iPhone

Hru Carcassonne již pravděpodobně znáte a pokud ne, tak věřte, že je velmi oblíbená a sesbírala spoustu ocenění jako například „Hra roku“, které získala hned několikrát. Nyní přichází tato fenomenální hra v oficiálním portu na iPhone a později můžeme očekávat také iPad verzi.

Navigace Navigon za 44,99€: Sleva o 50% několik dní, neváhejte!

Navigon je společně s TomTom navigací asi nejlepší možné řešení pro ty, kteří chtějí navigaci pro iPhone. Navigon se stabilně drží mezi Top 25 placených aplikací a zaslouženě, protože nabízí opravdu ultimátní řešení, které bude vyhovovat velké většině zákazníků. Věřte nebo ne, ale Navigon si i přes jeho vyšší cenu koupilo milion uživatelů. Toto jubileum Navigon oslavil opravdu stylově - zlevnil svou navigaci o 50% na pouhých 44,99€!