Lunchtime: když nevíte, kam na oběd

Recenze aplikace serveru Lunctime.cz, která vám poradí, kterou restauraci navštívit, když vás náhodou přepadne hlad.

Hlad vás může přepadnout opravdu kdykoliv, a tak se hodí mít ve svém iPhonu nějakou aplikaci, která vám v této situaci pomůže – tím spíš, pokud využíváte služeb restaurací častěji a nemáte příliš času na výběr toho správného podniku. Nedávno updatovaná aplikace serveru Lunchtime.cz, kterou vyvinula společnost uLikeIT specializující se na vývoj iPhone aplikací, vám v těchto situacích bude zdatným pomocníkem.

Říká se, že někdy méně bývá více, a já myslím, že co se týče této aplikace, platí toto pravidlo opravdu do posledního písmene. Jakmile aplikaci spustíte a povolíte jí, aby si zjistila, kde se nacházíte, zobrazí vám přehledný seznam restaurací ve vašem okolí – a to včetně otevíracích hodin, vzdálenosti od vaší aktuální polohy a denního menu, což může být také významené kritérium pro výběr místa na oběd.

Otočením telefonu do landscape módu si můžete všechny podniky nechat zobrazit na mapě. Rozkliknutím některé položky o ní získáte další informace – kromě adresy a telefonního čísla je zde uveden také web podniku, fotky interiéru či pokrmů, stručný popis a hlavně “seznam vlastností” podniku, do kterého patří především značky piv, které se zde točí, zda je v podniku dostupná Wi-Fi síť a podobně. Dozvíte se zde také, zda je restaurace kuřácká či nikoliv, zda se do ní dostanete bezbariérově a zda s sebou budete moci vzít svého chlupatého miláčka.

Tohoto využijete především ve vyhledávání, ve kterém si nakombinujete všechny vlastnosti, které by restaurace měla mít, a aplikace vám “vyplivne” tu nejbližší. Jednoduché, přehledné a snadné na použití. Aplikace je zdarma a zabírá pouze pár megabajtů, takže není prakticky žádný důvod, proč byste ji ve svém telefonu neměli mít jen tak “pro jistotu”.

Lunchtime.cz – zdarma – App Store link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Facebook pro iPad: Zuckerberg mění strategii

Následující článek

Nové verze: iOS 5 se dočkalo druhé bety, OS X čísla 10.6.8

Související články

Hry pro iPhone 4: Gyroskop a Retina displej v akci! (video)

Jak jste si mohli přečíst v našem představení, nový iPhone 4 obsahuje gyroskop, což je hardwarové vylepšení pro detailnější snímání naklánění přístroje. Nikdo doposud nevěděl, co dokáží vývojáři z této nové vlastnosti iPhone 4 vytěžit, v dnešním článku ale najdete video z nových her určených pouze pro iPhone 4. Už teď je jasné, že hry pro iPhone 4 budou fantastické!

Samsung Galaxy Tab: Dokáže konkurovat iPadu? (videorecenze)

Samsung před nedávnem na český trh oficiálně uvedl svůj nový tablet Galaxy Tab s operačním systémem Android 2.2 obohaceným o uživatelské prostředí TouchWIZ 3.0 (informace z tiskové konference). Má jít o konkurenta pro oblíbený iPad od Apple, nicméně Samsung s cenou zamířil poměrně vysoko a ač se celkově jedná o zajímavé zařízení, najdeme zde několik chyb, které výrobci zkrátka nelze odpustit. Více se dozvíte ve videorecenzi.