Vision Pro může používat senzory k reakci na stres nebo rozsah pozornosti nositele

Kromě předkládání informací uživateli může budoucí Apple Vision Pro skenovat metriky zdraví uživatele, jako je teplota nebo srdeční frekvence, a měnit to, co se zobrazuje na základě toho, co dělá. Společnost Apple podala mnoho předchozích patentů týkajících se displejů namontovaných na hlavě, a to nejméně osm let zpět. Přirozeně jsou všechny napsány seriózně, ale nejnovější patent, který má být udělen, se týká toho, co by ve skutečnosti mohlo vytvořit příležitost pro sluneční brýle citlivé na nebezpečí.

Co ukazuje nový patent?

Nově udělený patent se jmenuje „Displej namontovaný na hlavě s rozhraním na obličej pro snímání fyziologických podmínek“. Celý návrh je o tom, že nejprve zaregistrujete fyziologický stav nositele a poté na základě této informace změníte to, co je zobrazeno na displeji. Patentová přihláška o více než 10 000 slovech je dlouhá na přesné podrobnosti o měření tohoto fyziologického stavu, ale docela krátká na to, co přesně to znamená. Je pak ještě kratší, pokud jde o navrhovaná použití informací, které shromažďuje.

„Displej namontovaný na hlavě obsahuje zobrazovací jednotku a obličejové rozhraní,“ začíná, než krátce vysvětlí, že zobrazovací jednotka zobrazuje grafické informace nositeli Vision Pro nebo jiného podobného zařízení.

“Obličejové rozhraní je odnímatelně připojitelné k zobrazovací jednotce a zabírá s oblastí záběru obličeje na obličeji uživatele, přičemž je zobrazovací jednotka podepřena na obličeji uživatele,” pokračuje. “Obličejové rozhraní obsahuje fyziologický senzor pro snímání fyziologického stavu uživatele v oblasti záběru obličeje.”

Jinými slovy, zatímco se budete dívat na to, co Vision Pro ukazuje, kamery náhlavní soupravy se budou dívat na vás. Je již známo, že Vision Pro bude používat sledování pohledu ke svému gestu „pohled a štípnutí“, ale může také měřit vaše reakce.

Náhlavní soupravě může ve sledování pomáhat iPhone

Existuje mnoho různých možných způsobů, jak může vaše tělo sdělit váš stav, a může to být příliš mnoho na to, aby to jedna náhlavní souprava užitečně změřila a vyvodila z nich závěry. Aplikace tedy uznává, že něco z toho může detekovat druhé připojené zařízení, tedy iPhone.

„Jeden nebo více fyziologických senzorů může být nakonfigurováno tak, aby snímalo fyziologické podmínky v oblasti záběru obličeje,“ pokračuje, „které mohou zahrnovat sílu, teplotu, vlhkost, posunutí, kapacitu, mozkovou aktivitu (např. EEG, jak je uvedeno výše), svalovou aktivitu (např. prostřednictvím senzorů síly a/nebo elektromyografie (EMG)) a/nebo srdeční frekvence.”

Apple se snaží, aby bylo jasné, že to neznamená, že všechny tyto věci budou měřeny, ale ještě více se snaží říct, že by mohly být a chtějí patent. Kromě technických a právních formulací však existují odkazy na to, k čemu může být tento systém skutečně užitečný.

“Může to být použito různými různými způsoby,” říká, “například pro fyziologickou identifikaci, posouzení vhodnosti uživatele, posouzení a/nebo vedení umístění, změnu grafického obsahu a jednoduchý výstup fyziologických informací pro jiné účely, jako je např. individuální monitorování zdravotního stavu, zdravotní studie pro více osob nebo dosud neurčená použití.”

Takže kromě pouhého sledování zdraví může náhlavní souprava identifikovat nositele. Při nejméně vzrušujícím rozsahu použití vám Vision Pro může také říct, že jste je nenasadili přímo.

Někde mezi těmito dvěma způsoby použití existuje možnost, že by se takový systém mohl hodit do mnoha projektů Applu zaměřených na sledování zdraví. „Různý geografický obsah“ však zní méně s úrovní vašeho stresu a více s tím, v jaké zemi se právě nacházíte.

I když je možné, že pokud máte nebezpečně zvýšenou srdeční frekvenci, brýle vám takto mohou ukázat cestu do nejbližší nemocnice. Nebo pokud skutečně stojíte v poušti, mohli by vám ukázat uklidňující obrázky chladnějšího klimatu. Mezi tři připisované vynálezce tohoto patentu Apple patří Daniel M. Strongwater, jehož předchozí práce zahrnují návrhy sluchátek, které dostatečně dobře padnou, aby umožnily spolehlivé sledování kondice.

Předchozí článek

Čínský regulátor odhalil, že se kapacita baterie iPhonu 15 zlepšila

Následující článek

iPhone 15 Pro má rychlejší stahování 5G – za předpokladu, že máte dobré pokrytí

Související články