DrawRace 2: závodění na způsob, který jste ještě nezkusili

Recenze hry DrawRace 2, kde si pořádně zazávodíte, ovšem úplně jinak, než byste čekali – trať svému autu budete totiž dopředu kreslit prstem.

Vývojáři hry DrawRace 2 se zřejmě drží jablečného hesla “mysli jinak”, neboť jejich hra pojímá závodění úplně jinou formou, než na jakou jsme byli doposud zvyklí. Své vozítko neovládáte ani šipkami jako třeba u Death Rally, Reckless Getaway či Reckless Racing nebo nakláněním iPhonu/iPadu jako ve hře Real Racing, ale trasu mu jednoduše dopředu “nakreslíte” – z čehož také vyplývá název celé hry.

DrawRace 2 je proto takovou zajímavou kombinací závodní hry a strategie, která dle mého názoru nemá obdoby. Kreslení tratě totiž není tak jednoduché, jak by mohlo na první pohled vypadat – záleží jak na směru kreslení, tak také na rychlosti, která pak určuje vašemu řidiči, zda má přidat nebo zabrzdit. Na to, že jedete (tedy kreslíte) příliš rychle, vás hra upozorní zvuky smyku už při samotném kreslení.

Jakmile máte trať navrženou, přichází na řadu samotný závod. Soupeří spolu 2-4 závodníci, kteří se ovšem nemůžou vzájemně dotknout, a tedy se nějakým způsobem ovlivňovat. Aby byla hra ještě zajímavější, získáváte během jízdy jakési nitro, které pak můžete za jízdy ve strategických chvílích použít. Hra tedy nekončí pouhým kreslením.

Pokud se vám snad třeba podaří kvůli příliš rychlé jízdě vyletět z dráhy, auto se bude samo snažit dostat na trať nejkratší možnou cestou. Problém nastává v případě, kdy se auto třeba někde zaklíní, protože kvůli tomu je už závod většinou ztracen.

Hra obsahuje poměrně velké množství tratí a také nemalý počet vozítek od silničních aut, přes formule až po auta určená na rallye. K dispozici jsou tři módy – single player neboli kariéra, kde postupně odemykáte závody a vozidla, hot seat mód, kde můžete závodit až s třemi kamarády na jednom iPhonu či iPadu, a poté světovou ligu, kde si zazávodíte proti ostatním hráčům na celém světě. Závodit je možné i proti kamarádům na Game Center. Nejzajímavější pro vás asi bude světová liga, kde si můžete postupně vybudovat patřičnou reputaci.

Graficky je hra opravdu pěkně vyvedená, což potvrzují přiložené screenshoty. Pokud bych však mohl vývojářům poradit, pokusil bych se hru udělat nějak akčnější – například sbíráním nějakých power-upů či možností závodů s více než dvěma koly s tím, že by bylo možno kreslit trať po každém kole zvlášť, a ne naráz. Napadla by mě také hromada vylepšení multiplayer módu. Co také zamrzí, jsou občasné nepříjemné bugy, například v podobě neviditelného auta atd.

Skvělé je, že vývojáří DrawRace 2 nabízí v App Store verzi této hry zdarma, která vám umožní si zahrát (a tím pádem i vyzkoušet si hru samotnou) hot seat mód s kamarády bez placení, což věřím, že mnoho z vás velice ocení.

Celkově jsem z DrawRace docela rozpačitý. Hra má opravdu líbivou grafiku a originální nápad, ale tak nějak to není taková zábava, jak jsem si myslel. Nevím ovšem, čím přesně je to způsobeno, zda monotónností, málo možnostni či něčím jiným. Recenze v App Store ale hře dávají vesměs plných pět hvězdiček, a tak se trošku bojím, zda jsem něco důležitého nepřehlédl. Pokud jste ale fandové závodních her, určitě se vám zalíbí i DrawRace 2 – finálně se rozhodnout vám naštěstí umožní free verze. Za sebe dávám 70%, hru jsem hrál na iPadu ve verzi 1.03.

DrawRace 2 – 0,79€ – App Store link (iPhone)

DrawRace 2 – free verze – App Store link (iPhone)

DrawRace 2 HD – 2,39€ – App Store link (iPad)

DrawRace 2 HD – free verze – App Store link (iPad)

5 comments
  1. skvělá hra, velice návyková, neobyčejný herní styl. 

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

ParlamentníListy.cz: politika přehledně ve vašem iPhone

Následující článek

iOS 5.1: beta 1 je na světě, obsahuje zmínky o nových přístrojích

Související články

IZIP: Elektronická zdravotní knížka pro iPhone

Společnost IZIP ve spolupráci se Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR na App Store představila Mobilní zdravotní knížku pro iOS zařízení. Aplikace nabízí přehled záznamů o veškerých zdravotních informacích vás, nebo vašich blízkých. O této užitečné aplikaci si povíme v dnešní recenzi.