Foosball HD: stolní fotbálek na iPadu

Zdá se, že skutečně originální nápady stále ještě nevymřely, a tak si nyní můžeme zahrát klasický hospodský fotbálek i na našich iOS zařízeních.

Zdá se, že skutečně originální nápady stále ještě nevymřely, a tak si nyní můžeme zahrát klasický hospodský fotbálek i na našich iOS zařízeních.

Foosball HD je dalším výtvorem Illusion Labs, tvůrců oblíbených her, jako je například Touchgrind nebo Labyrinth, který se dokonce díky své popularitě dočkal pokračování. Rozhodně se tedy nejedná o žádné nováčky, a tak jsem se před koupí dalšího kousku ani nerozmýšlel, zda za to další výtvor opravdu stojí.

[youtube width=”640″ height=”360″]http://www.youtube.com/watch?v=3jmNd1xAE3U[/youtube]

Princip stolního fotbálku pravděpodobně každý zná, stejný je i na iPadu. Několik panáčků, několik tyčí, dvě brány, jeden míč. Více netřeba. Hra nabízí možnost utkat se s přístrojem nebo dalším hráčem na stejném zařízení a právě zde přichází ta pravá zábava. Samozřejmě stejně jako u předlohy platí, že nemusí hrát pouze dva lidé, a tak může Foosball HD zabavit až šest hráčů rozdělených do dvou týmů, přesně tolik je totiž tyčí s “plastikovými” panáčky. Sice je v tomto počtu možné hrát, nejedná se ale o zrovna přijatelnou možnost. Spolupráce tolika lidí je již zkrátka příliš těžká na to, aby se jednotlivě nevytlačovali, či neovládali cizí tyče a sama viditelnost na “hřiště” výrazně pokulhává, o nějakých složitějších souhrách pak ani nemůže být řeč. Pokud tedy plánujete koupi Foosball HD, počítejte s tím, že počet čtyř hráčů je maximum s ohledem na přijatelnou hratelnost.

I v režimu proti iPadu je však Foosball HD zábavnou příležitostí ke zkrácení dlouhé chvíle a díky třem dobře vyváženým stupňům obtížnosti si každý najde ten optimální, samozřejmě to ale neznamená, že by se časem nešlo vyrovnat i tomu nejtěžšímu.

Minimálně ze začátku je samozřejmě velmi omezující ovládání a jste-li v reálu mistrem, neznamená to, že i na iPadu ihned všechny rozdrtíte. Časem již ale nebude problém ani s některými pokročilejšími přihrávkami a souhrami.

Mezi další klady hry patří zamezení několika neférovým taktikám, jako je například naklánění nebo třesení stolem, ani na jedno naštěstí hra v případě hýbání s přístrojem nereaguje. Možná vás ale zklame, že i na iPadu můžete tyče bezmyšlenkovitě protáčet a pouze čekat, až padne gól, zde se bohužel tvůrci od nepříjemné reality neodklonili, útěchou tak zůstává snad jen to, že jakmile to váš protihráč začne zkoušet, můžete přepnout na hru proti stroji, ten hraje vždy čestně…

Pokud hledáte ideální hru pro více hráčů, která rychle odsýpá, avšak nenudí, Foosball HD mohu vřele doporučit. Hledáte-li ale hru spíše pro jednoho, bude lepší podívat se jinde, ten pravý potenciál se zde totiž nachází právě ve hře více hráčů a stroj je v tomto případě jen nudnou alternativou na vyzkoušení.

Nemáte-li ovšem iPad, nemusíte býti zklamáni. Na App Store je totiž za 0,79 € i verze pro iPhone. Ovládání samozřejmě není a ani nemůže být tak pohodlné, jako na velké obrazovce iPadu, i tak ale iPhone verze nabízí hru pro více hráčů na jednom zařízení. Zatímco na iPadu si však ještě čtyři hráči obstojně zahrají, na iPhonu s více jak dvěma hráči počítat nelze a i v tak malém počtu se opravdu zapotíte.

Foosball HD – App Store – 2,39 €

101 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple: nejdůležitější události roku 2011, které byste neměli minout

Následující článek

ČSOB SmartBanking: spravujte svůj účet chytrou iOS aplikací

Související články