ParlamentníListy.cz: politika přehledně ve vašem iPhone

Recenze povedené aplikace projektu Parlamentní Listy, která přináší jednak přímou komunikaci s vámi zvolenými zástupci, jednak také podrobné politické zpravodajství.

Možná jste se právě zděsili, možná jste naopak mile potěšeni – na politiku má každý jiný názor, nicméně s touto novou aplikací se váš pohled na politiku možná posune směrem k lepšímu. ParlamentníListy.cz jsou projekt, který má zprostředkovávat komunikaci občanů s jimi zvolenými zástupci a také poskytovat podrobné zpravodajství z české politické scény. My se dnes podíváme na aplikaci pro iPhone, díky níž můžete mít všechny tyto informace přímo ve vašem telefonu.

Aplikace je na první pohled velice jednoduchá, protože obsahuje pouze tři sekce – Hlavní stranu, která nabídne stream aktuálních zpráv, sekci Profily, kde najdete články publikované přímo volenými zastupiteli (institucemi) obcemi, dotazy uživatelů-voličů na volené zastupitele a instituce státní správy a samosprávy a pak, světe div se, a odpovědi na tyto dotazy, a potom sekci Uložené, kde si budete moci, jak už název napovídá, uložit zajímavé články například na pozdější offline čtení.

Úvodní strana a celková grafika aplikace je zpracována poměrně atraktivně, líbí se mi možnost “swipenout” mezi aktuálními hlavními zprávami a také umístění fotky, která na hlavní straně zabírá více jak polovinu místa. Grafika samotných článků je poměrně strohá, ovšem dostává svému účelu, který je bezpochyby klidné a ničím nerušené čtení. A když píšu ničím, tak myslím opravdu ničím, protože v této aplikaci nenajdete jedinou reklamu.

U obsahu článků bych si ještě možná trošku pohrál s typografií a u přehledu článků s grafikou, protože se domnívám, že by se dala udělat o něco atraktivněji a moderněji. Je ale pravdou, že jsem v tomto pohledu poměrně velký perfekcionista, a tak pokud vám jde hlavně o obsah, je pro vás aplikace perfektní. Články můžete navíc třídit podle jednotlivých kategorií (zprávy, politika, regiony…), tak podle tagů, což je směska jmen a například také aktuálních kauz, což je zajímavé.

Při recenzi jsem samozřejmě také zavítal na web ParlamentníListy.cz, kde jsem narazil na hromadu dalších funkcí (profily politiků apod.) – a tak mi bylo docela líto, že nejsou obsaženy i v iOS aplikaci. Popis PL na App Store už ale uvádí vylepšení, která vývojáři plánují do budoucna, a tak bych se nebál, že by se aplikace nedočkala patřičného vývoje. Jde například o fotogalerie, ankety, push notifikace či třeba nový způsob zobrazování fotografií přes celou obrazovku.

Sice mi zřejmě nepřísluší příliš komentovat aplikaci z hlediska obsahu článků, ale nemohl jsem si pomoci a byl jsem poměrně udiven tím, jak jsou články podrobně zpracované. ParlamentníListy.cz si sice vytyčily úzký okruh svého záběru, ale tento okruh zato pokrývají více než dobře.

I když mám k této aplikaci pár výtek, celkový dojem je podle mě velice dobrý. Aplikace je přehledná, rychlá, svižná a nabitá obsahem, a to je podle mého názoru přesně to, co člověk od aplikace tohoto typu čeká. Doufám, že se app ParlamentníListy.cz dočká dalšího vývoje a bude obohacena o nové funkce, případně verzi pro iPad. Byla by určitě škoda tak nadějnou aplikaci dále nerozvíjet.

ParlamentníListy.cz – Free | Zdarma – App Store link (iPhone)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Microsoft: „Siri máme už více než rok.“ Opravdu?

Následující článek

DrawRace 2: závodění na způsob, který jste ještě nezkusili

Související články

Meebo: skvělá IM aplikace zdarma!

Pro komunikaci jsem doposud na iPhonu používal IM+ podporující mnoho protokolů a zahrnující i spoustu funkcí. Nyní se však na App Store objevila nová aplikace Meebo, která má velkou šanci IM+ nahradit a navíc je zdarma.

Opera mini: nový update, který přináší podporu pro iPad

Opera mini byl kdysi jedním z prvních alternativních prohlížečů operujícím na App Store. Je ovšem prvním a stále jediným, které nevyužívá jádro WebKit a místo toho využívá vykreslování stránek pomocí úplně jiné teorie, což přináší mnohem větší rychlost načítání či kompresi přenesených dat (zejména pro uživatele s FUP připojením). Problém Opery mini byl ovšem ve vzhledu stránek, které se několikrát úplně "rozpadly" a samotné pohyby na stránce byly "zasekané" a nebyly plynulé.