Dvojrecenze: nenáročné oddychovky Candy Town a Tiny Journey

Dvojrecenze her Candy Town, nenáročné oddychovky, a Tiny Journey, na první pohled dětsky vypadající hry, která ale dostatečně procvičí vaše mozkové závity.

Dnes se podíváme na dvě hry, které vám mohou na první pohled grafikou připadat opravdu dětinské, ovšem jakmile se do nich pustíte, zjistíte, že se u nich může úplně v pohodě zabavit i dospělý. Půjde o hru Candy Town, vyloženou oddychovku s hromadou dortů, a Tiny Journey, která procvičí mozkové závity milovníků všeho, co jezdí po železnici. Pusťme se do toho!

Candy Town

Hra Candy Town je oddychovkou v pravém smyslu. Nevyžaduje se od vás totiž nic jiného, než bezhlavě propojovat dorty stejné barvy, které se pomalu sem a tam přesouvají po hrací ploše. Sem tam se samozřejmě objeví nějaký ten bonus v podobě dortu se svíčkami, bomby či zamrzlých dortů, což vám má pomoci získat o něco více bodů.

Dortů si užijete ve třech herních módech, které pravděpodobně začnete “příběhovým módem”, kde ale moc žádný příběh nenajdete – spíše se jedná o sled misí, kde se postupně zvyšuje obtížnost. V “Endless” módu budete hrát donekonečně (doslova) a ve “Flash” módu vám zase bude šlapat na paty čas.

Abych se přiznal, tak když jsem viděl v App Store “poutač” na tuto hru, měl jsem o ní trošku jinou představu – a to jak o grafice, tak o hratelnosti. Nakonec se z Candy Town vyklubala hra, kterou spustím vždy na pár minut, abych se trošku odreagoval – nic víc, nic míň. Dle mého názoru by se s konceptem dalo dělat mnohem víc, ale to zřejmě není záměr vývojářů. Nelíbí se mi také implementace systému Crystal místo Game Center, což považuji za veliký krok zpět a konkurenční nevýhodu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dwp6bZAQIk8[/youtube]

Dle mého názoru by se s konceptem dalo dělat mnohem víc, ale to zřejmě není záměr vývojářů. Nelíbí se mi také implementace systému Crystal místo Game Center, což považuji za veliký krok zpět a konkurenční nevýhodu.

Candy Town není hrou ani skvělou, ale ani hroznou – jednoduše jde o takový průměr, který nenadchne, ale ani neurazí. Pokud však máte rádi tento typ oddychových her, určitě neprohloupíte, když svou svírku o tuto hru obohatíte. Moje hodnocení: 55%. Hru jsem hrál ve verzi 1.1.

Candy Town – 0,79€ – App Store link (iPhone/iPad)

Tiny Journey

Druhá hra Tiny Journey už je trošku jiná liga. Nabídne opět vyloženě dětskou grafiku (což ale samozřejmě nemusí být na škodu, možná právě naopak – třeba je toto právě ta ideální hra pro vaše děti) a navíc vás ještě donutí přemýšlet.

Cílem hry je dostat lokomotivu do cíle a po cestě posbírat co nejvíce pasažéřů, ideáně všechny tři. Je také dobré se snažit zvolit tu nejkratší cestu, protože pouze tak získáte tolik kýženou “hvězdičku” za splnění.

V této hře neovládáte přímo vlak, ale koleje, po kterých jezdí. Některé z nich můžete libovoně otáčet a posílat tak lokomotivu jinou cestou, v čemž je také princip celé hry. Zpočátku to bude vypadat jednoduše, ovšem později se do hry připletou další prvky, od “jednorázových” kolejí až po nedočkavé pasažéry, které musíte vyzvednout dříve, než vyprší jejich časový limit.

Den před recenzí do hry přibylo 30 nových levelů, takže bych se nebál, že by hra nebyla do budoucna aktualizovaná. Celkově, pokud překousnete výše zmíněnou “dětinkost”, je hra poměrně velkou výzvou – a bude vás bavit dlouhé hodiny. Hře dávám 75% a hrál jsem ji ve verzi 1.1.

Tiny Journey – 0,79€ / lite verze – App Store link (iPhone)

Tiny Journey HD – 1,59€ – App Store link (iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

App Store: Apple zavádí "předplatné" i pro hry

Následující článek

iOS 5: zkratky nastavení na vaši plochu snadno a bez jailbreaku

Související články