Jelly Invaders: zachraňte planetu před invazí želé

Invaze může mít mnoho podob – v reálném světě ji nejčastěji provádí vojáci, zatímco ve hrách především zombie a jiné zmutované existence. Právě kvůli jisté monotónnosti, do které vývojáři her upadli, se každý hráč zaraduje, jakmile může střílet, ničit a zabíjet něco jiného než zaběhnuté typy nepřátel – v dnešní hře Jelly Invaders tomu tak bude, protože budeme zabíjet něco velice neobvyklého – želé.

Invaze může mít mnoho podob – v reálném světě ji nejčastěji provádí vojáci, zatímco ve hrách především zombie a jiné zmutované existence. Právě kvůli jisté monotónnosti, do které vývojáři her upadli, se každý hráč zaraduje, jakmile může střílet, ničit a zabíjet něco jiného než zaběhnuté typy nepřátel – v dnešní hře Jelly Invaders tomu tak bude, protože budeme zabíjet něco velice neobvyklého – želé.

Vaše planeta obydlená želé obyvateli si žije v klidu a míru, když jednoho dne spatříte na obloze něco podivného. Po chvilce zkoumání vám to docvakne – jsou to nepřátelé, kteří chtějí dobýt vaši planetu! Jsou modří, zelení, červení či žlutí a snáší se na svých padácích pomalu, ale v počtu, který, abyste mu byli schopní odolat, bude vyžadovat nejen rychlost, ale i taktiku.

Vaši želé obránci jsou naštěstí patřičně vybaveni na hlavě narostlými dlouhými rourami, které jim dovolují střílet po vetřelcích, a nechat je tak rozpustit. Obrana vaší planety bude mít dva módy, taktický a klasický “survival” mód, který kdyby snad v nějaké hře chyběl, cítila by se tato hra mezi jinými hrami jako méněcenná.

Oba módy jsou ale velice podobné – v obou přicházejí nepřátelé v nám velice známých vlnách, přičemž v tom taktickém záleží na tom, jakou mají barvu. Nepřátele totiž můžete zranit pouze střelou stejné barvy – náboje se vám přiřazují náhodně a jejich pořadí můžete vidět v levém horním rohu. Jakmile postřílíte všechno želé z jedné vlny, okmažitě se na vás nahrne vlna další, takže si nebudete moci dopřát ani chvilku odpočinku.

V survival módu je na rozdíl od módu předešlého jedno, jakou mají nepřátelé barvu, protože je můžete zranit jakoukoliv střelou. Jejich barva ovlivňuje pouze počet jejich životů – červené želé sestřelíte napoprvé, zatímco do modrého se budete muset strefit dvakrát, abyste ho “sundali”.

Abych nezapomněl – vašeho obránce ovládáte jednoduše posouváním po obrazovce, přičemž když se ho dotknete, vystřelí. Můžete se ale také rozhodnout pro držení, takže bude střílet nepřetržitě – může to být ale nevýhodné, neboť ne všemi střelami se potom trefíte a snadno tak ztratíte combo a s ním i skóre navíc. V průběhu hry budou z vašich nepřátel padat různé power-upy, kterými si můžete usnadnit jejich sestřelování – můžete si například zrychlit frekvenci střílení nebo získat power-up, který po zatřesení s telefonem sestřelí všechno želé na obrazovce.

Hra pro vás končí, jakmile se první nepřátelský želé voják dotkne povrchu planety, takže si dávejte pozor a nenechejte nic náhodě! Celou hrou vás bude provázet pěkná hudba a o nic méně hezčí grafika, která bude často způsobovat, že budete mít chuť své přátelé sníst místo abyste je stříleli. Vaše skóre můžete sdílet v high-score systému OpenFeint, kde na vás budou čekat i různé achievementy – které jsou ale ze záhadného důvodu poněkud podhodnocené, co se týče Feint bodů – například za zabití 1000. želé dostanete pouhopouhé dva body! A nezapomeňte se podívat do credits, chcete-li získat achievement v podstatě zadarmo.

Jelly Invaders je poměrně originální hrou, kterou sice nebudete hrát dlouhé hodiny, ale určitě ji využijete na zastávkách, v čekárnách a také vzhledem k blížícímu se školnímu roku pod lavicí. Její jednoduchý koncept, příjemná hudba a pěkně vypadající grafika z ní dělá skvělou oddychovku, u které dostanete hlad. Koupí určitě neprohloupíte. Moje hodnocení: 75%. Hra byla recenzována ve verzi 1.20.

Jelly Invaders1,59€App Store link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Pix’n Love Rush: skákačka pro milovníky retro her

Následující článek

Vyhlášení soutěže: 3 vouchery na opravu rozbitého iPhone!

Související články

Real Racing 2: Největší závodní pecka se dočkala pokračování! (aktualizace)

Ve Středu 15.12.2010 v 19:00 byla vypuštěna do světa jedna z nejočekávanějších her roku 2010 – Real Racing 2! Nejdříve hra byla dostupná na Novém Zélandě, potom hodinu před půlnocí se objevila v USA a nakonec (o půlnoci) se dostala i do Evropy a taky do České a Slovenské republiky. Přečtěte si recenzi této herní novinky, kterou bude milovat každý motoristický fanoušek!

iTunes 9.1: Jak dostat do iPhonu více hudby?

Možná to znáte, sehnali jste si nové CD vaší oblíbené skupiny a chcete si ho nahrát do iPhonu, ale iTunes vás upozorní, že paměť je plná. Vy tak musíte smazat jinou hudbu nebo aplikaci. S příchodem iTunes 9.1 je zde však funkce, které vám z 3 GB hudby udělá 1,5 GB.