3 miliony prodaných iPadů, české ceny a první problémy

Nový iPad 3.generace se začal prodávat 16.března a od pátku do neděle se ho prodalo neuvěřitelné 3 miliony kusů. Obejvily se také české ceny a první problémy s tímto novým jablkem.

Nový iPad 3.generace se začal prodávat 16.března a od pátku do neděle se ho prodalo neuvěřitelné 3 miliony kusů. Obejvily se také české ceny a první problémy s tímto novým jablkem.

Nejdříve Tim Cook (CEO Apple) uvedl, že se jednalo o rekordní víkend. Pak Apple oficiálně oznámil, že prodal od pátku do neděle 3 miliony nových iPadů.

Z tiskové zprávy: “CUPERTINO, California―March 19, 2012―Apple® today announced it has sold three million of its incredible new iPad®, since its launch on Friday, March 16.”

Pokud bysme chtěli porovnávat prodeje z minulých let, je nárůst prodejů ohromný. První generace iPadu se prodalo první den “pouze” 300 000 kusů, jednoho milionu kusů dosáhla až za 28 dní a ke 3 milionům se dostala až za 80 dní. iPadu 2 se dařilo lépe, první milion kusů se prodalo už za první víkend a iPad 2 byl vyprodán. Apple má za první víkend tedy 3x větší prodeje a to ještě nezačali prodávat iPad ostatní prodejci v druhé vlně prodejů. Apple se tedy poučil a vyrobil větší množství iPadů, aby hned nedošlo k vyprodání. I přes ohromné zásoby však znovu nastává situace z minulosti, iPady přestávají být na skladech.

V České Republice bude iPad dostupný již v pátek, 23.března. Ceny se mírně zvýší a iPad 3.generace bude dostupný zřejmě jen u oficiálních českých Apple resellerů v pátek od 8:00.

16 GB Wi-Fi verze – 12 290 Kč *** 16GB LTE/3G + Wi-Fi verze – 15 290 Kč

32 GB Wi-Fi verze – 14 590 Kč *** 32 GB LTE/3G + Wi-Fi verze – 17 590 Kč

64 GB Wi-Fi verze – 16 890 Kč *** 64 GB LTE/3G + Wi-Fi verze – 19 890 Kč

A jelikož se jedná o nový produkt, najdou se na něm i prvotní chybičky. Uživatelé si sice pochvalují úžasný Retina displej s ohromným rozlišením, ale také si stěžují na větší teplotu v oblasti čipu A5X, který se více zahřívá a tím ohřívá i část těla nového iPadu. Teploty jsou prý o něco vyšší než v případě iPadu 2. Vzhledem k navýšení kapacity baterie (kvůli silnějšímu grafickému čipu pro Retina displej) v novém iPadu se také zvýšila nabíjecí doba, což může být také nepříjemné.

161 comments
 1. Jen by mě zajímalo, kde jste našli tyhle ceny. Mohli by mi sem dát odkaz prosím? Ceny by měli být stejný, ostatní státy je majou stajený ako před tím, tak by mě jen zajímalo, proč by Apple zrovna měnil ceny u nás? 

 2. kupovat iPad V cesku se mi fakt neoplati radsi si to obednam z Ameriky za 13 000kc a bez cla nez v cesku o 4000 vic :/

 3. Ty ceny mě taky zarazily. 
  Mě by zajímalo to přehřívání … je to opravdu špatné? Nebo to prostě jen hřeje? Díky za odpověď

  1. Ruce nám to snad nepropálí:) určitě to jen bude trošku víc hřát, to je celé. Stabilitu to neovlivní.

 4. to Dras
  Mám pocit že pokud si to objednáte od nás na us applestore,tak Vám to neprodaj. Myslim,že je potřeba  platit kreditkou registrovanou v usa.Pak problém neni a pošlou to i do Čech.

 5. To Pavel
  Budu to obednavat pres shipito a pokud mi US apple store nevezme ceskou kartu tak na shipito je i asistovany nakup tak snad to takto pujde

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

AppTips #8: aktuální tipy na iOS aplikace a hry zdarma

Následující článek

Depict: malujte, hádejte, vyhrávejte a bavte se

Související články

Twitter for Mac: Tweetie se konečně dočkal nástupce!

Spolu se spuštěním Mac App Store byl uveden Twitter for Mac, dostupný přes tento distribuční kanál. Původně mluvily spekulace tak, že se Tweetie 2 (původní pracovní název) možná vůbec neobjeví a nebylo o něm dlouhou dobu slyšet. Nakonec jsme se ale přece dočkali a dnešním dnem je nástupce oblíbeného Twitter klienta Tweetie ke stažení ve finální verzi na Mac App Store.