Všechny fotoaparáty iPhone 15 by mohly mít 48 megapixelů

Po uvedení 48MP fotoaparátu do řady iPhone 14 Pro se Apple možná chystá rozšířit výkonný kamerový systém na celou rodinu iPhone 15. Nejnovější fáma kolem fotoaparátu iPhone 15 pochází z ITHome, z širší zprávy o tom, že Sony oslovila TSMC, aby pomohla vyřídit náročnější objednávky. Konkrétně kvůli „nedostatku výrobní kapacity“ společnost Sony oslovila společnost TSMC, aby mimo jiné zpracovala film s barevným filtrem pro své kamerové jednotky.

Úplný upgrade na lepší fotoaparáty

Ve zprávě se uvádí, že Apple je jedním z důvodů, proč Sony v roce 2023 pociťuje tlak, kvůli většímu počtu smartphonů Apple vybavených 48MP fotoaparátem, které společnost představila s iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Říká se, že Apple se chystá s „úplným upgradem“ na nastavení 48MP fotoaparátu pro celou řadu iPhone 15, nikoli pouze pro modely se značkou Pro.

S touto změnou se zvýšila poptávka po hardwaru, což společnost Sony zatěžuje. Zpráva dále říká, že Sony může v blízké budoucnosti rozšířit svůj back-end proces ještě dále, na základě objednávek pro jiné společnosti, jako je TSMC v loňském roce.

Jedním z důvodů, proč společnost Sony zasáhla výrobní problémy, je to, že nastavení fotoaparátu, přechod z dvojité vrstvy na trojitou vrstvu, je složitější. Nejnovější snímače CMOS společnosti Sony spoléhají na technologii stohování, která skládá fotodiody a obvody zesilovače.

Tento výrobní proces znamená, že fotoaparáty Sony těží z citlivosti a poměru signálu k šumu, což znamená, že fotografie mají menší obrazový šum.

TSMC údajně zvládne výrobní prvky, jako jsou fotodiody a logické vrstvy. Sony se mezitím bude při výrobě back-endu spoléhat na společnosti jako Tongxin Electronics a Caiyu.

Není to poprvé, co se objevila omezení dodávek pro nadcházející kamerové systémy Apple v řadě iPhone 15. V květnu 2023 byl tento specifický kamerový systém označen jako důvod, proč může iPhone 15 čelit zpoždění výroby.

Předchozí článek

Podle analytika je Apple Car otázkou "kdy" a ne "jestli"

Následující článek

Základní iPhone 14 se nyní prodává lépe než modely Pro, 14 Plus je stále nepopulární

Související články

Rychlost iPhone 3G: Steve Jobs potvrdil update iOS, přijde brzy

To, že rychlost iPhone 3G s iOS 4 není ideální, je evidentní. Značné zpomalení systému zaznamenal prakticky každý, což rozhodně není nic příjemného. Na problémy s výkonem si pravděpodobně stěžuje dost lidí nejen na support Apple, ale také na soukromý mail Steva Jobse. Na jeden takový e-mail se rozhodl Jobs reagovat a odepsal jednoduše "Softwarový update příjde brzy".