Halloween: převlečte se za iPhone nebo rovnou za Steva Jobse!

Jste li nadšeným jablíčkářem a chcete na své přátele udělat dojem, zde máte dvě možnosti – převlečte se za model iPhonu s obří televizí nebo rovnou jako Steve Jobs.

Po celém světě se dnes slaví Halloween a troufám si tvrdit, že mnoho jablíčkářů dlouho uvažovalo nebo ještě uvažuje nad tím, jaký kostým si na sebe vezmou – nejlepší by bylo, kdyby se nějakým způsobem týkal Apple a zároveň byl naprosto originální. Podívejte se na tyto dva kostýmy, jejichž autoři si opravdu dali záležet, aby vypadaly co nejdůvěryhodněji – jde o obří fungující iPhone a už méně funkční oblečení Steva Jobse. I když ten druhý je stále spíše jen vtípek.

iPhone převlek vlastně není žádnou novinkou. Už minulý rok se John Savio a Reko Rivera, da američtí nadšenci, pustili do sestrojení funkčního převleku iPhonu 3GS, který byl poháněn autobaterií a obsahoval 42” LCD televizi, na kterou byl přenášen obraz přímo z iPhonu. Chtělo to sice menší hardwarový update telefonu, ale nakonec se to podařilo. Kostým sice nebyl úplně věrohodný, protože měl hranaté rohy a byl příliš tlustý, ale to vůbec nevadilo – i tak se kluci stali jablečnými superstar Halloweenu. Jen pro zajímavost, kostým vážil přibližně 39 kilo, což je tedy pořádná váha.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xIjBqFMwM08[/youtube]

Tento rok se John Savio sám rozhodl v iPhoních kostýmech pokračovat a představil nový model iPhone 4 (na videu v úvodu). Tentokrát si dal na kostýmu o poznání více záležet, protože nejen že má skoro stejné proporce (poměrně samozřejmě) jako reálný iPhone 4, ale je dokonce tak propracovaný, že má na zadní straně blesk. Rapidně se také zlepšila kvalita obrazu. Pokud byste si chtěli takový kostým vyrobit také, bude vás to kromě hromady času stát zhruba $2000.

Druhý kostým, o kterém jsem se chtěl zmínit, je tak trošku vtípek. Steve Jobs je mimo jiné známý také díky svému specifickému stylu oblečení, které se za posledních několik (desítek?) let snad neměnilo. Člověk by si řekl, že miliardář jeho kalibru bude mít dost odvahy na změnu oblečení, ale Steve Jobs zřejmě nechce – jeho řerný rolák zastrčený do džín a bílé tenisky mu zřejmě natolik přirostly k srdci, že se jich jen tak nevzdá. Pokud byste měli zájem obléci se jako on, máte možnost – oblečení je ale prozatím dostupné pouze v černé barvě a 34” velikosti, ale bílý model by měl být představen co nevidět. Brýle jsou prodávány zvlášť. Jedno je jasné – Apple just re-invented clothes.


Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Battle for Wesnoth: opravdový strategický nářez

Následující článek

iPhone 4: zhlédněte zakázanou reklamu na bílou verzi

Související články

iPhone OS 4.0: Apple představil funkce nejlepšího mobilního OS

Včera večer Apple představil svůj nový operační systém, který bude v létě dostupný pro zařízení iPhone, iPod Touch a iPad. Nová verze iPhone OS 4 bude mohutně vylepšená stávající verze, které přibudou specialitky jako multitasking, vylepšený Mail, iBook store, nebo třeba nová herní sociální síť Game Center. Novinek bude celkem víc než 100, my se podíváme na ty nejvýznamnější.