Takto by mohl vypadat HomePod s displejem, který by fungoval jako domácí hub.

Zahraniční magazín 9to5mac dal dohromady zajímavý koncept zařízení HomePod Touch, tedy HomePodu Mini s displejem. Ten by mohl fungovat jako domácí hub na ovládání světel, hudby a další domácí elektroniky.

Nejvýraznějším prvkem na konceptu je – stejně jako na současném HomePodu Mini – kulovitý tvar. Ten ale doplňuje kruhový dotykový displej. Díky zkosení na spodní straně HomePodu by navíc displej byl ve správném úhlu pro pohodlný dotyk a pohled. 9to5mac vychází z faktu, že v HomePodu se již nyní nachází stejný čipset jako v Apple Watch, takže je zařízení připraveno pohánět i malý displej s vizuálním operačním systémem.

Pěkným nápadem je i podpora tzv. watch faces, neboli vzhledů hodin na Apple Watch. Úvodní obrazovka by tak mohla neustále zobrazovat čas a to pomocí těchto vzhledů, které by mohly být synchronizovány s vašimi Apple Watch. Jen vývojáři by tyto styly museli přizpůsobit i na kulatý displej.

Nejzajímavějším prvkem jsou ale vestavěné aplikace. Díky těm byste mohli pohodlně dotykem ovládat domácí osvětlení, hudbu anebo přijímat hovory. Vše sice nabízí i současný HomePod, ale ne každému vyhovuje ovládání hlasem, zejména u nás, kde zatím Siri neumí česky. Kruhový displej navíc nabízí Applu doslova sandboxové hřiště, na kterém by si vývojáři mohli vyhrát s úplně novým systémem a jeho funkčností.

Pěkným detailem je i zobrazení škály barev, ve kterých by se tento HomePod Touch mohl prodávat. Paleta nekopíruje současné nabízené barvy HomePodu Mini, ale sází na výrazné, čisté barvy. Zelená, modrá a růžová jsou velmi odvážné a pěkné. Pro všechny ostatní je ale na výběr i tmavě šedá a bílá varianta.

Co si o tomto konceptu myslíte vy? Chybí vám podobný produkt v nabídce Applu nebo vám stačí současný HomePod či řešení od konkurence?

Zdroj: 9TO5MAC

Předchozí článek

Na podzim nás Apple překvapí zatím největší škálou novinek.

Následující článek

Nová zpráva potvrzuje, že iPhone 14 Pro bude mít 48MP fotoaparát

Související články

iPhone 4S: Apple dnes představí inovovanou “čtyřku”

Spekulací kolem nového iPhone se během posledního roku vyrojilo hned několik. Tou poslední zprávou před samotným uvedením, kterou vám na tomto serveru přinášíme, je několik informací o iPhone 4S. Jeho představení dnes večer je už prakticky jisté, máme pro to několik důkazů, které vás také přesvědčí.