Takto by mohl vypadat HomePod s displejem, který by fungoval jako domácí hub.

Zahraniční magazín 9to5mac dal dohromady zajímavý koncept zařízení HomePod Touch, tedy HomePodu Mini s displejem. Ten by mohl fungovat jako domácí hub na ovládání světel, hudby a další domácí elektroniky.

Nejvýraznějším prvkem na konceptu je – stejně jako na současném HomePodu Mini – kulovitý tvar. Ten ale doplňuje kruhový dotykový displej. Díky zkosení na spodní straně HomePodu by navíc displej byl ve správném úhlu pro pohodlný dotyk a pohled. 9to5mac vychází z faktu, že v HomePodu se již nyní nachází stejný čipset jako v Apple Watch, takže je zařízení připraveno pohánět i malý displej s vizuálním operačním systémem.

Pěkným nápadem je i podpora tzv. watch faces, neboli vzhledů hodin na Apple Watch. Úvodní obrazovka by tak mohla neustále zobrazovat čas a to pomocí těchto vzhledů, které by mohly být synchronizovány s vašimi Apple Watch. Jen vývojáři by tyto styly museli přizpůsobit i na kulatý displej.

Nejzajímavějším prvkem jsou ale vestavěné aplikace. Díky těm byste mohli pohodlně dotykem ovládat domácí osvětlení, hudbu anebo přijímat hovory. Vše sice nabízí i současný HomePod, ale ne každému vyhovuje ovládání hlasem, zejména u nás, kde zatím Siri neumí česky. Kruhový displej navíc nabízí Applu doslova sandboxové hřiště, na kterém by si vývojáři mohli vyhrát s úplně novým systémem a jeho funkčností.

Pěkným detailem je i zobrazení škály barev, ve kterých by se tento HomePod Touch mohl prodávat. Paleta nekopíruje současné nabízené barvy HomePodu Mini, ale sází na výrazné, čisté barvy. Zelená, modrá a růžová jsou velmi odvážné a pěkné. Pro všechny ostatní je ale na výběr i tmavě šedá a bílá varianta.

Co si o tomto konceptu myslíte vy? Chybí vám podobný produkt v nabídce Applu nebo vám stačí současný HomePod či řešení od konkurence?

Zdroj: 9TO5MAC

Předchozí článek

Na podzim nás Apple překvapí zatím největší škálou novinek.

Následující článek

Nová zpráva potvrzuje, že iPhone 14 Pro bude mít 48MP fotoaparát

Související články