Čočky fotoaparátu iPhone 14 Pro jsou mnohem větší než čočky iPhone 13 Pro

Zdá se, že větší čočky jsou zodpovědné za to, že náraz fotoaparátu iPhone 14 Pro je mnohem větší než u iPhone 13 Pro. Vyboulení fotoaparátu je dobře známým designovým prvkem iPhonu, který se používá k umístění objemnějších komponent snímače fotoaparátu v jinak tenkém těle. U iPhonu 14 Pro se zdá, že hrbol a čočky, které drží, by se mohly letos 2022 zvětšit.

Fotografie uniklá na portálu Naver sériovým leakerem „Yeux1122“ zachycuje iPhone 13 Pro držený uvnitř toho, co by mělo být pouzdrem pro iPhone 14 Pro. Na obrázku jsou jasně vidět rozdíly ve velikosti nárazu fotoaparátu.

Rozdíl je výrazný

Bližší prohlídka ukazuje, že všechny tři čočky, snímač LiDAR a blesk jsou mezi modely mírně nesouosé, přičemž verze pouzdra je více roztažená. Pokud je to pravé, znamená to, že se hrbolek fotoaparátu jako celek mírně zvětšuje.

Prostory v pouzdře pro čočky jsou zároveň mnohem větší než u verzí používaných v iPhonu 13 Pro, s značnou mezerou kolem části fotoaparátu. To by mohlo znamenat, že v modelu jsou použity větší objektivy a možná i větší snímače.

Říká se, že Apple do svých špičkových modelů zařadí 48megapixelové kamerové senzory, oproti předchozímu použití 12megapixelových senzorů. Spekulovalo se také o odstranění nárazu fotoaparátu, ale jiní tvrdili, že náraz zůstává, aby obsahoval mnohem větší součásti.

Únik od “Yeux1122” má historii tvrzení týkajících se hardwaru Apple, včetně toho, že M2 iPad Pro dorazí v říjnu a že zatímco iPhone 14 Pro bude mít 8 GB paměti, iPhone 14 bude mít 6 GB. Vzhledem k tomu, že 7. září proběhne speciální akce společnosti Apple, nebude to dlouho trvat a Apple světu odhalí svůj nový hardware.

1 comment

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple možná oživí jméno 'Plus' pro větší model iPhone 14

Následující článek

"Always-on" displej iPhonu 14 Pro bude obsahovat většinu prvků zamykací obrazovky

Související články

Tipy a triky pro váš iPhone: část druhá

Před pár dny jste mohli vidět první část seriálu o různých funkcích pro iPhone, které nejsou zcela běžně známé, což je způsobeno tím, že Apple neudělal jejich seznam, jelikož je považoval za natolik intuitivní, že žádný nebude třeba.

Spekulace: Apple koupí ARM a změní tak budoucnost?

V posledních dnech zazněli spekulace o koupi AMD, mnohem zajímavější informaci ale přinesly americké servery dnes v noci, které mluví o zájmu Apple koupit společnost ARM, která vyrábí procesory pro iPhone, iPod, iPad, Blackberry, Nokia, HTC, PSP, NintendoDS a mnoho dalších zařízení. Pokud by Apple skutečně ARM koupil, znamenalo by to revoluci v technologické budoucnosti. Více informací v článku.