Apple možná oživí jméno ‘Plus’ pro větší model iPhone 14

Říká se, že Apple nazývá větší model iPhone 14 „Plus“ místo „Max“, což je oživení konvence pojmenování naposledy použité v roce 2017. Očekává se, že nadcházející aktualizace své vlajkové lodi iPhone, jako je iPhone, odstraní „mini“ model ve prospěch většího modelu bez Pro. Navzdory tomu, že se nedávno rozhodl pro příponu „Max“, proslýchá se, že Apple přejde zpět na dříve používané „Plus“.

Na názvu nesejde, nebo ano?

V tweetu o barvách pouzder, které Apple uvede vedle modelů iPhone 14 a iPhone 14 Pro, nabízí sériový leaker „Majin Bu“ obrázky s názvy obalů. Obrázky, stejně jako předvádění nových barev, zahrnují také jména modelů.

iPhone 14 Pro bude pokračovat ve stávající konvenci pojmenování pro svůj větší model, který se bude jmenovat iPhone 14 Pro Max, pokud se dá úniku věřit. Větší iPhone 14 se však nebude jmenovat iPhone 14 Max, ale „iPhone 14 Plus“.

Únik má „99% důvěru“ v systém pojmenování, což bude pro Apple neočekávaný krok, který však může mít nějakou logiku.

Dalo by se odůvodnit, že názvy iPhone 14 Max a iPhone 14 Pro Max jsou příliš podobné a mohly by uživatele zmást. Je zde také problém, že „Max“ je spojen s interními specifikacemi, což by bylo vhodné pro modely Pro, ale ne pro verze s nižší specifikací než Pro.

Použití Plus a Max by znamenalo fyzicky větší modely jako takové, ale s minimálním zmatkem. Pokud Apple použije příponu „Plus“, bude to oživení té, kterou dříve používal ve své řadě iPhone. Naposledy se tak stalo v roce 2017, kdy byl na trh uveden iPhone 8 Plus.

Předchozí článek

iPhone 14 Pro Max bude na podzim nejžádanějším iPhonem

Následující článek

Čočky fotoaparátu iPhone 14 Pro jsou mnohem větší než čočky iPhone 13 Pro

Související články

Vyhlášení soutěže: už známe výherce docku od SONY

Jak pravděpodobně víte, v pátek jsme uspořádali soutěž o dock SONY v hodnotě téměř 4.000 Kč. Soutěže se mohl zůčastnit každý, kdo stihl napsat své iniciály do formuláře umístěného na soutěžní stránce pouze do doby, než naše fanouškovská stránka na Facabooku pokoří 10.000 fanoušků. Pro nás absolutně nečekaně získání téměř dvou tisíc nových fanoušků trvalo necelých 6 hodin, tak vaše šance na výhru byla opravdu veliká.