“Always-on” displej iPhonu 14 Pro bude obsahovat většinu prvků zamykací obrazovky

Objevily se další podrobnosti o tom, jak by vždy zapnutý (Always-on) displej iPhone 14 Pro mohl fungovat, přičemž nová zamykací obrazovka iOS 16 se hluboce integrovala s hardwarovou funkcí. Dlouho se šuškalo, že příští generace iPhonu nabídne nějakou formu Always-on displeje , ale ne moc o tom, jak se to uživatelům ve skutečnosti bude jevit. Podle nových podrobností, které unikly krátce před speciální akcí společnosti Apple, se zdá, že o zamykací obrazovku bude postaráno s novými verzemi.

Na co se můžeme těšit?

Nová zamykací obrazovka v iOS 16 obsahuje nové widgety a přizpůsobitelné hodiny, které se mohou vznášet za předmětem tapety. V úniku od MacRumors by hloubkový efekt mohl hrát roli v prvku always-on.

Spíše než zobrazení celé tapety se tvrdí, že předmět bude stále viditelný, ale pozadí za ním bude tmavé, aby se ušetřila energie. Prvky popředí budou ztlumené, ale mohou být také zabarveny pomocí barev a zvýraznění okrajů prvků, které se liší podle přizpůsobení uživatele.

Prvky, jako jsou widgety, budou viditelné, ale budou se ztrácet a ztrácet na časovači, takže se to nevypálí do OLED panelu. Tyto konfigurovatelné prvky se budou zobrazovat stejně v plně osvětleném i stále zapnutém stavu, takže například nemůžete mít pro každý jinou tapetu.

Oznámení, jak se objevují v beta verzi iOS 16, se objeví ve spodní části displeje, ale budou viditelná asi 10 sekund, než zmizí. Při probuzení se oznámení animují a zobrazují se jako obvykle. Uživatelé mohou mít také možnost nastavit počítadlo pro oznámení ve spodní části displeje, když jsou v režimu vždy zapnuto. V horní části displeje zmizí indikátory signálu a napájení.

Předchozí článek

Čočky fotoaparátu iPhone 14 Pro jsou mnohem větší než čočky iPhone 13 Pro

Následující článek

iPhone 14 může získat rychlé 30W nabíjení

Související články

SuperApple #4: tipy a triky pro váš Mac

Máme pro vás opět výběr těch nejlepších tipů a triků pro Mac, které uplynulý týden byly k přečtení na SuperApple.cz. Tentokrát se dozvíte o šikovném programu XBMC, o bezdrátovém SD slotu, o SSD discích a o volantu pro iPhone vyrobeného z Lega.

Kompletní informace: Prezentace Apple o problémech iPhone 4!

Na včerejší tiskové konferenci Apple konečně rozluštil hádanku o problémech s anténou v novém iPhone 4. Fakta, které Steve Jobs odprezentoval, dávají jasně najevo, že se problém nebude až tak "horký" a že se týkal pouze několika málo uživatelů. Přečtěte si o výjmečné prezentaci, na které mimo jiné Apple prozradil, že ke všem iPhone 4 dá svůj Bumper kryt zdarma!