Chytré brýle od Applu mohou již v roce 2025 způsobit revoluci v rozšířené realitě

Očekává se, že práce Applu v oblasti rozšířené reality vyvrcholí v Apple Glass – nositelném head-up displeji, který vypadá jako ze sci-fi. Představíme si, jak to vypadá a co lze očekávat na základě velmi raných úniků. Zvěsti o další velké věci společnosti Apple v oblasti nositelných zařízení kolovaly roky, ale mnoho zpráv spojilo rozšířenou realitu a virtuální realitu. Zatímco Apple může v roce 2022 vydat headset Apple VR, Apple Glass je futuristické zařízení s rozšířenou realitou, které přijde poté.

Co zatím víme?

Patenty, úniky informací a fámy ukazují, že Apple pracuje na sadě brýlí nebo brýlí, které by uživatel mohl nosit, a prohlížet si grafiku překrývající objekty reálného světa. Ty by využívaly průhledné čočky, které by uživateli umožnily vidět svět očima, spíše než na displeji uvnitř VR headsetu.

“Apple Glass” by použil módní design, který vypadá jako běžné brýle. Očekává se, že přístup k designu bude podobný Apple Watch, což jsou počítačová zařízení, která chtějí nosit normální lidé.

Prohlédneme si sadu renderů na základě toho, co jsme se o „Apple Glass“ dosud dozvěděli. Technologie dnes existuje pro základní AR brýle, ale ne v očekávaném rozsahu zařízení Apple.

Spárování chytrých brýlí Apple by mělo být stejně jednoduché jako AirPods

Displej mohl být zobrazen pomocí malého projektoru nebo prostřednictvím průhledných pixelů na samotném displeji. Teoreticky uživatel uvidí informace, jako jsou pokyny Apple Maps nebo příchozí zprávy iMessage, aniž by ztratil ze zřetele svět před sebou.

Google měl něco nazvaného Google Glass, které mělo být brzkým vpádem do nositelného zařízení AR. Selhalo, než se vzchopilo z několika důvodů, včetně příliš technického stylu, předního fotoaparátu a krátké výdrže baterie. Společnost později náhlavní soupravu přemístila pro podnikové uživatele, ale od té doby bylo řečeno jen málo.

Očekává se, že nositelné zařízení společnosti Apple bude využívat tenký design zapouzdřený v plastu bez kamer. Místo toho by byly použity senzory LiDAR, které by umožnily sledování prostředí a rukou .

Google Glass (vlevo) mají styl zaměřený na technologie

Vydání „Apple Glass“ bylo obtížné zjistit, protože mnoho zvěstí mátlo snahy Applu o AR a VR. Zatímco náhlavní souprava „Apple VR“ by mohla být uvedena na trh v roce 2022, brýle Apple pro AR se očekávají až v roce 2025 nebo později.

Zdroj informací o Applu – Jon Prosser sdílel několik podrobností o „Apple Glass“ v úniku z června 2020. Prozradil, jaký bude podle něj název produktu, cenu 499 dolarů a některé očekávané funkce na základě informací, které popsal jako interní zdroj Applu.

Navigujte pomocí objektů AR a šipek překrývajících skutečný svět.

Prosser sdílel snímky toho, co vypadalo jako ochranné brýle s připojenými kamerami, což naznačuje, že jde o raný prototyp. Říká se, že mají uživatelské rozhraní nazvané „Starboard“, podobně jako Apple iOS Springboard.

Očekává se, že počáteční model přenese činnosti zpracování a aplikace na iPhone, aby se šetřila energie baterie. Apple použil stejnou metodu v původních Apple Watch.

Předchozí článek

Apple pracuje hned na několika prototypech skládacích iPhonů

Následující článek

Jak zablokovat telefonní čísla v iOS 15

Související články

Modern Combat 2: Nejlepší 3D multiplayerová hra dobyla AppStore

A je to tady, jedna z nejočekávanějších her pro iPhone byla dnes umístěná na AppStore. O jaké hře je řeč? Přece o Modern Combat 2: Black Pegasus, která kromě dokonalé grafiky pro Retina displej, možnosti využít gyroskop, 15 zbraní a mnoho dalšího, přináší také 4 multiplayer módy, které může hrát až 10 hráčů současně! Pojďme se na Modern Combat 2 podívat detailněji.