Jak zablokovat telefonní čísla v iOS 15

Zatímco nechtěné telefonní hovory jsou součástí každodenního života, váš iPhone nabízí několik různých možností, jak umlčet zvláště vytrvalé volající. Ukážeme si návod, jak můžete zablokovat nebo ztišit nežádoucí hovory v systému iOS 15. Zablokování telefonního čísla vám může ušetřit spoustu stresu. Po zablokování nebudete upozorňováni na žádné hovory ze zablokovaného čísla. Kromě toho bude volajícím povoleno zanechat hlasovou schránku, ale neobdržíte upozornění, že byla zanechána hlasová schránka.

Jak blokovat volající na vašem iPhone na iOS 15

1. Otevřete aplikaci Telefon

2. Přejděte na číslo, které chcete zablokovat

3. Klepněte na ikonu Info vedle čísla

4. Přejděte dolů a klepněte na Blokovat tohoto volajícího

5. Klepněte na Blokovat kontakt

Pomocí stejných kroků z aplikace FaceTime můžete blokovat i trvalé volající FaceTime. Blokovaná čísla také neobdrží zprávu, že byla zablokována, což vám může pomoci zachránit si tvář, pokud potřebujete zablokovat někoho, koho znáte v reálném životě.

Pokud zjistíte, že přijímáte příliš mnoho telefonních hovorů od neznámých volajících obecně, můžete také umlčet všechna neznámá čísla. To je užitečné zejména v těch dnech, kdy přijímáte příliš mnoho telemarketingových hovorů.

Jakmile je tato funkce aktivována, všechny příchozí hovory z neznámých čísel budou ztišeny a odeslány do vaší hlasové schránky a telefonní číslo se zobrazí ve vašem seznamu posledních hovorů.

Jak umlčet neznámé volající na iOS 15

1. Otevřete Nastavení

2. Klepněte na Telefon

3. Přejděte dolů a klepněte na Ztišit neznámé volající

4. Zapněte možnost Ztišit neznámé volající

Ztišení neznámých volajících ztiší všechny hovory z čísel, která nejsou ve vašem seznamu kontaktů – včetně hovorů s donáškou jídla a hovorů z institucí, jako je vaše banka nebo veřejné služby. Pokud však zavoláte na tísňové volání, bude funkce Ztišení neznámých volajících na 24 hodin deaktivována, aby bylo možné zastihnout váš iPhone.

Předchozí článek

Chytré brýle od Applu mohou již v roce 2025 způsobit revoluci v rozšířené realitě

Následující článek

Apple už ve Francii nebude muset k iPhonům přibalovat sluchátka.

Související články

iPad: v ČR se ho dočkáme nejspíše již 29. listopadu!

Vždy se počítalo s tím, že jakmile se v iPadu objeví lokalizace do českého jazyka, objeví se i samotný iPad na českém trhu. iOS 4.2 s podporou české lokalizace bylo vydáno a tak už se jen čekalo na potvrzení data vydání samotného iPadu v České republice. Tím dnem má být 29. listopadu, což je již příští pondělí.