monitorování

Budoucí Apple Vision Pro může dávat pozor na svalové napětí v těle uživatele

Apple zkoumá, jak docílit toho, aby Apple Vision Pro viděl, zda uživatelé sedí správně. Navzdory obavám před uvedením na trh není Apple Vision Pro ve srovnání s jinými zařízeními těžký. Váží zhruba průměr toho, co je na trhu k dispozici, ale Apple Vision Pro se snaží získat uživatele, kteří jsou s náhlavními soupravami noví a nebudou mít s čím srovnávat.

Apple Vision Pro: příliš těžký headset vytváří zátěž krku?

Je tedy jisté, že Apple na váze headsetu zapracoval, navíc je možné, že je to bolavý bod. To může vysvětlovat nově odhalenou patentovou přihlášku nazvanou „Metoda a zařízení pro stupňované uvědomění si držení těla“. Myšlenka je, že Apple Vision Pro může sledovat, kdy vás bolí svaly na krku.

Ale ve skutečnosti jde o to, jak Apple Vision Pro dokáže měřit napětí krčních svalů, aniž by měl senzory krčních svalů. Celá náhlavní souprava jde kolem hlavy přibližně ve výši očí, takže fyzicky není nic, co by mohlo obsahovat senzor krku

“Metoda zahrnuje… získání informací o poloze hlavy pro uživatele spojeného s výpočetním systémem;” říká patent, “a určení akumulované hodnoty napětí pro uživatele na základě informací o poloze hlavy.”

Je to všechno o monitorování v průběhu času, takže náhlavní souprava dokáže rozpoznat, „že akumulovaná hodnota napětí pro uživatele překračuje první práh uvědomění si polohy“.

Jako vždy u patentů se skutečný důraz klade na to, jak toto rozhodnutí učinit, spíše než na to, co s tím dělat. Ale patentová přihláška obsahuje některé návrhy.

Mohlo by to změnit „virtuální obsah na základě hodnoty výšky spojené s uživatelem“, což by nositeli možná umožnilo zaujmout uvolněnější polohu vsedě.

Nebo spíše by to mohlo udělat pro to, co Apple považuje za první úroveň. Za druhé to může uživateli poskytnout varování.

Pokud „současná akumulovaná hodnota napětí 634B… překročí druhý práh uvědomění si polohy, Apple Vision Pro představuje druhý periferní osvětlení nebo efekt záře.”

“Například,” pokračuje, “tloušťka nebo jas druhého periferního osvětlení nebo efektu záře je větší než prvního… protože hodnota akumulovaného napětí je vyšší.”

Tato patentová přihláška je připsána 12 vynálezcům, včetně Thomase G. Saltera. Jeho předchozí práce pro Apple zahrnuje patentovou přihlášku, díky které se hudba a video automaticky zastaví, pokud nedáváte pozor .

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Vision Pro může používat senzory k reakci na stres nebo rozsah pozornosti nositele

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek
apple

Apple pokračuje ve své 17leté sérii, kdy je nejobdivovanější společností na světě

Následující článek
Svatba

Softwarový inženýr měl na své svatbě Apple Vision Pro, jeho nevěsta z toho byla bez sebe

Související články