iPhone 4S: Apple zveřejnil ceny pro ČR, 16GB model za 14 490 Kč

Apple týden před začátkem oficiálního prodeje zveřejnil své ceny pro český trh: 14 490 Kč za 16GB model, 16 990 Kč za 32GB a 19 990 Kč za 64GB.

Prodej nové generace iPhonu začíná v ČR již za týden, a tak jsou všichni zvědaví na cenu nového přístroje, která je většinou tím hlavním kritériem, podle které se uživatelé rozhodnou, zda zůstanou u současné generace nebo postoupí o level dále. Nejvíce se samozřejmě čekalo na to, kdy ceny odhalí oficiální Apple Online Store pro českou republiku, a toto čekání dnes skončilo: iPhone 4S 16GB stojí 14 490 Kč.

Následují 32GB a 64GB modely, které stojí 16 990 resp. 19 990 Kč. Vše samozřejmě včetně DPH. Apple omezuje prodej na dva kusy na zákazníka a udává dobu dodání 1-2 týdny, což zhruba odpovídá době spuštění. Cena v oficiálním Apple Store je jedna z nejnižších, které můžete na českém trhu najít – lze sice najít i obchody, které nový iPhone prodávají za 14 499 Kč, ovšem známé a osvědčené značky typu alza.cz nebo czechcomputer.cz se stále drží o několik tisíc výše. V potaz je však nutné vzít i kratší oficiální záruční dobu, která je v případě oficiálního Apple Store prodávajícího z Irska poloviční, tedy pouze 1 rok (v případě druhého roku je nutné expertní posouzení stavu a až poté je možná reklamace).

Zajmavé bude, jak na tuto poměrně nízkou cenu zareagují mobilní operátoři, u kterých bude zřejmě nových iPhonů koupeno nejvíce. Žádný z nich zatím svou oficiální nabídku nezveřejnil, a tak můžeme jen doufat, že bude dotovaná cena ještě o nějakých těch pár tisíc levnější.

Pro porovnání ještě přidáváme ceny z českých e-shopů:

Apple iPhone 4S 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple iPhone 4S 32GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple iPhone 4S 64GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

10 comments
    1. Ano, což je dle mého názoru pro většinu běžných zákazníků totéž, jako kdyby tu záruku druhý rok již neměli 🙂 Ale technicky ano, záruka je dva roky.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 4S: první TV reklama na nový iPhone propaguje Siri

Následující článek

Nové updaty: Angry Birds Seasons, Death Rally, Bang! a další

Související články

iOS 4.3: nová verze iOS již příští týden a rekapitulace novinek

Steve Jobs kromě včerejšího představení iPadu 2 nezapomněl ani na jeho software, lépe řečeno aktualizaci softwaru. Tou je právě iOS 4.3 a přináší několik podstatných novinek, které se ještě částečně od první bety změnily. Update je samozřejmě pro většinu iOS zařízení (jejich vymezení se dozvíte až na konci), ale můžu rovnou říci, že poslední generace iPhonu, iPadu a iPodu touch mezi ně patří.