iPhone 4S: Apple zveřejnil ceny pro ČR, 16GB model za 14 490 Kč

Apple týden před začátkem oficiálního prodeje zveřejnil své ceny pro český trh: 14 490 Kč za 16GB model, 16 990 Kč za 32GB a 19 990 Kč za 64GB.

Prodej nové generace iPhonu začíná v ČR již za týden, a tak jsou všichni zvědaví na cenu nového přístroje, která je většinou tím hlavním kritériem, podle které se uživatelé rozhodnou, zda zůstanou u současné generace nebo postoupí o level dále. Nejvíce se samozřejmě čekalo na to, kdy ceny odhalí oficiální Apple Online Store pro českou republiku, a toto čekání dnes skončilo: iPhone 4S 16GB stojí 14 490 Kč.

Následují 32GB a 64GB modely, které stojí 16 990 resp. 19 990 Kč. Vše samozřejmě včetně DPH. Apple omezuje prodej na dva kusy na zákazníka a udává dobu dodání 1-2 týdny, což zhruba odpovídá době spuštění. Cena v oficiálním Apple Store je jedna z nejnižších, které můžete na českém trhu najít – lze sice najít i obchody, které nový iPhone prodávají za 14 499 Kč, ovšem známé a osvědčené značky typu alza.cz nebo czechcomputer.cz se stále drží o několik tisíc výše. V potaz je však nutné vzít i kratší oficiální záruční dobu, která je v případě oficiálního Apple Store prodávajícího z Irska poloviční, tedy pouze 1 rok (v případě druhého roku je nutné expertní posouzení stavu a až poté je možná reklamace).

Zajmavé bude, jak na tuto poměrně nízkou cenu zareagují mobilní operátoři, u kterých bude zřejmě nových iPhonů koupeno nejvíce. Žádný z nich zatím svou oficiální nabídku nezveřejnil, a tak můžeme jen doufat, že bude dotovaná cena ještě o nějakých těch pár tisíc levnější.

Pro porovnání ještě přidáváme ceny z českých e-shopů:

Apple iPhone 4S 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple iPhone 4S 32GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple iPhone 4S 64GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

10 comments
    1. Ano, což je dle mého názoru pro většinu běžných zákazníků totéž, jako kdyby tu záruku druhý rok již neměli 🙂 Ale technicky ano, záruka je dva roky.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 4S: první TV reklama na nový iPhone propaguje Siri

Následující článek

Nové updaty: Angry Birds Seasons, Death Rally, Bang! a další

Související články

Nový MacBook Air: bude takhle vypadat nový Air? (Spekulace)

Konference "Back to the Mac", na které Apple představí své nové produkty, se nezadržitelně blíží a s ní vzrůstá počet spekulací a ilustrací. Největší zájem určitě budí nový MacBook Air, který jako první ukázal engadget a včera CultofMac v grafické studii. Podívejte se první obrázky MacBooku Air!