apple

Apple pokračuje ve své 17leté sérii, kdy je nejobdivovanější společností na světě

Apple si podle Fortune zajistil sedmnáctý rok své existence jako nejobdivovanější společnost na světě, přičemž Microsoft a Amazon zaokrouhlují první tři místa. Určení nejobdivovanější společnosti začalo seznamem 1 500 společností, včetně 1 000 největších společností v USA a 500 neamerických společností s příjmy alespoň 10 miliard USD. Seznam byl zúžen na 660 poté, co se Fortune zaměřila na společnosti s nejvyššími příjmy v každém odvětví.

Jak probíhalo hodnocení nejobdivovanější společností na světě?

Poté bylo dotazováno více než 3 700 vedoucích pracovníků, ředitelů a analytiků, kteří každou společnost hodnotili v kategoriích, jako je hodnota investice, kvalita řízení a společenská odpovědnost.

Podle Fortune je Apple nejobdivovanější společností mezi profesionály již 17. rok po sobě. První bodovala v oblasti sociální odpovědnosti, finančního zdraví, inovací a globální konkurenceschopnosti.

Apple získal celkové skóre 8,19, což je méně než jeho skóre 8,65 z předchozího roku. Microsoft obsadil druhé místo, i když obsadil první místo v odvětví počítačového softwaru. Amazon klesl na třetí místo, o jednu pozici méně než loni. Zajistila si nejlepší známky v internetových službách a maloobchodě.

Jaká společnost je nejhodnotnější?

Pokud budeme hodnotit hodnotu společnosti, zde už Apple na prvním místě není. Nejhodnotnější společností z hlediska tržní kapitalizace je Microsoft (symbol: MSFT) s ohromující tržní kapitalizací 3,009 bilionu USD. Těsně následuje Apple (symbol: AAPL) s 2,975 biliony dolarů. Tito tech giganti ovládají globální trh a pokračují v inovacích napříč různými odvětvími.

Zde je pohled na prvních pět nejhodnotnějších společností:

Microsoft (MSFT): Tržní kapitalizace – 3,009 bilionu dolarů

Apple (AAPL): Tržní kapitalizace – 2,975 bilionu dolarů

Saudi Aramco: Tržní kapitalizace – 2,026 bilionu dolarů

Alphabet (Google) (GOOG): Tržní kapitalizace – 1,913 bilionu dolarů

Amazon (AMZN): Tržní kapitalizace – 1,644 bilionu dolarů

MOHLO BY SE VÁM HODIT:

Apple iPhone vyšel před 16 lety a změnil svět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek
Displej

Budoucí iPhone by mohl využívat posuvný design těla a flexibilní displej

Následující článek
monitorování

Budoucí Apple Vision Pro může dávat pozor na svalové napětí v těle uživatele

Související články