Trial Xtreme 2: návyková jízda na trialové motorce

V App Store najdete spousty her, v nichž se vžijete do role motorkáře. Často ale jde jen o to všechny na okruhu předjet a projet kolem šachovnicového praporku jako první. Není to nuda? Ze stereotypu vás třeba dokáže vytáhnout Trial Xtreme 2!

V App Store najdete spousty her, v nichž se vžijete do role motorkáře. Často ale jde jen o to všechny na okruhu předjet a projet kolem šachovnicového praporku jako první. Není to nuda? Ze stereotypu vás třeba dokáže vytáhnout Trial Xtreme 2! 

Ve hře jde o to projet trialovou trať plnou překážek a skoků bez jakéhokoliv pádu a co možná nejrychleji, za výsledný čas dostáváte body, a ty vám pomůžou v dostání se na první místo v herním žebříčku Game Center. To je ale vše, nehledejte jakýkoliv hlubší význam hry. Před vámi budou všelijaké překážky počínaje skálou, barely, všelijakých skoků a jiných důmyslných překážek. Autoři mohli přidat alespoň odměnu v podobě skinu motorky či motorkáře, bohužel jsem se nedočkal.

Trial Xtreme 2 má taky své mouchy. Co mě nejvíc na této návykové hře mrzí, je malý počet levelů. 32 kol je u tohoto typu hry opravdu málo. Další věc, která mě na hře vysloveně rozčiluje, je občasný zásek hry, i když ji hraji na iPhone 4 s iOS 5.0.1. Hra se sem tam zadrhne a všeobecně se dá označit za neodladěnou.

Poté, co jsem hru lehce zkritizoval, musím zase odhalit druhou stranu mince, a tedy klady. Bezesporu největším kladem je chytlavost hry. Už od koupě z AppStore ji hltám podobně, jako před rokem Angry Birds.

Ovládání je dobře vyřešené. Máte na výběr z klasického naklánění na strany a možnost přidávat rychlost tlačítkem, nebo ovládat naklánění na motorce kompletně pomocí tlačítek na displeji. Výborná je náročnost levelů. Ty první jsou jednoduché, ale později hra nabírá na obtížnosti.Jak jsem ale zmínil výše, chybí mi více levelů.

Pokud od Trial Xtreme 2 očekáváte uchvacující 3D grafiku plnou efektů, musím vás zklamat. Hra má ale hezkou jednoduchou grafiku, kterou vidíte na obrázcích. Motorka nemá zrovna dvakrát reálný zvuk a ani fyzika není bohužel bezchybná. Někdy, při dopadu motorkáře na hlavu, se přes záda na motorce otočíte a můžete vesele pokračovat dál. Občas jsem zaznamenal zapadnutí motorky do textury, autoři ale s každým updatem vylepšují tyto chyby a snaží se je co nejvíce eliminovat, proto se dá přimhouřit oko.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qKd543JkKko[/youtube]

Trial Xtreme 2 jeod svého předchůdce Trial Xtreme 1 určitě posun vpřed. Možná si říkáte, proč vůbec píšu o hře, která není až tak úplně vychytaná a nemá tu nejlepší grafiku na iOS. Trial Xtreme 2 je výborně hratelná app, jen se nedočkáme toho luxusu jako u „Ačkových“ titulů v podobě dokonalé grafiky. Hra mě svou hratelností opravdu polapila a stejně tak spousty mých známých. Pokud nejste hardcore hráč, tak hry pravděpodobně považujete za příjemný relax, ať už v hodinách ve škole, v práci nebo doma. A to je přesně to, co vám tato hra dokáže nabídnout.  Cena je o něco vyšší, než bych čekal, a to 1,59 €. K dispozici je i verze na otestování zdarma.

Trial Xtreme 2 – 1,59€ – AppStore link (iPhone/iPod Touch)

Trial Xtreme 2 HD – 1,59€ – AppStore link (iPad)

Trial Xtreme 2 – zdarma – AppStore link

92 comments
  1. mam tuto hru uz dlouho a mam ji celou projetou fakt super hra 

  2. proboha co ma znamenat ten priserny zvuk motoru !?

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Sky Gamblers: Rise of Glory - výborná letecká arkáda

Následující článek

UFO On Tape: natočit mimozemšťany není lehký úkol

Související články