Asteroid Shooter: sestřelte pár asteroidů při čekání na autobus

Recenze hry Asteroid Shooter pro iPhone, ve které máte za úkol sestřelit všechny asteroidy dříve, než ony sestřelí vás.

Dnes se podíváme na hru, za kterou stojí začínající český vývojář a ve které půjde pouze o jediné – sestřelit zákeřné asteroidy dříve, než sestřelí vás. Asteroid Shooter sází na jednoduchost, ke které se ale upíná možná až moc.

Že hra nebude nijak složitá vám dojde už při vstupu do menu, které obsahuje jedinou položku – “Play”, později pak “Restore”, abyste mohli pokračovat v už rozehrané hře. Jak už bylo zmíněno, půjde o sestřelování asteroidů pomocí vaší lodě. Pokud trefíte větší asteroid, tak se roztříští na větší množství menších kamenů.

Po asteroidech střílíte jedoduše tak, že se dotknete displeje tam, kam chcete aby střela letěla. Střely jsou ale bohužel zoufale pomalé, a tak si musíte směr hodně propočítat, pokud střílíte na větší vzdálenost. Sice budete trávit většinu času uprostřed displeje, protože tam máte nejmenší pravděpodobnost, že vás asteroid trefí, ale i tak se hodí vědět, jak s lodí pohybovat – jednoduše ji prstem posunete, to je celé. Není to úplně přesná metoda ovládání, tak s tím budete mít občas problémy. Ale jak už jsem napsal, posunováí s lodí stejně nebudete příliš muset využívat.

No… a to je v podstatě všechno. Jakmile sestřelíte všechny asteroidy, postoupíte do dalšího levelu, kde budou asteroidy létat rychleji (později jich bude samozřejmě přibývat). A abych hře nekřivdil, každý level má i svoje vlastní unikátní pozadí. Jenže to je bohužel opravdu všechno. Hra jako taková nemá špatný koncept, jen by to chtělo přidat trošku více obsahu. A také se zbavit toho příšerného zvuku při střílení – asi nejsem jediný, komu to trhá uši.

Asteroid Shooter (0,79€) je hrou, která má určitě dobrý nápad, ovšem jeho zpracování už trošku pokulhává. Jak zvukové kulisy, tak množství obsahu by určitě šlo vylepšit, aby se z této hry stalo něco víc, než zábava na pět minut při čekání na autobus. Jak už jsem ale zmínil v úvodu, za hrou stojí teprve začínající český vývojář, a tak doufám, že si vezme rady k srdci a hru vylepší. Každopádně jen tak dál, držíme palce!

Předchozí článek

UniWar: tahová strategie zdarma po omezenou dobu!

Následující článek

Rayman 2: skvělý port známé hry na iPhone

Související články