Cut the Rope: dokonale zpracovaná logická hra

Někdo zvoní, tak jdete otevřít a na zemi leží krabice s nápisem „krmit bonbóny“. Vevnitř je roztomilá zelená příšerka „Om Nom“, a proto se rozhodnete, že se o ni budete starat. Přesně takhle začíná hra pro iPhone i iPad, která vás chytne a nepustí a na App Store je doslova hitem.

Někdo zvoní, jdete otevřít a na zemi leží krabice s nápisem “krmit bonbóny”. Uvnitř je roztomilá zelená příšerka “Om Nom”, a proto se rozhodnete, že se o ni budete starat. Přesně takhle začíná hra pro iPhone i iPad, která vás chytne a nepustí a na App Store je doslova hitem.

Bonbón pro příšerku je ovšem připevněn na provázcích. Musíte je proto přeřezat tak, aby se bonbón dostal do pusy zelené potvůrky, která po celou dobu trpělivě čeká na místě. Bránit vám v tom však bude postupně více a více překážek, ať už to budou pavouci nebo elektrický proud stejně tak jako nové způsoby jejich překonávání, které přibývají s každou novou krabicí.

V každé z krabic čeká 25 úrovní, kde z každé z nich můžete získat maximálně tři hvězdy. Ty pak slouží k odemknutí dalších krabic, které se odemykají až po nasbírání určitého počtu hvězd, naštěstí je hranice pro odemknutí nastavena rozumně, takže pokud nějakou z úrovní přeskočíte, nebudete se k ní muset vracet. Hra mě ovšem bavila natolik, že jsem po dohrání všech úrovní začal od začátku plnit všechny úrovně na plný počet bodů. Není to však jen nevšední myšlenkou hry, ale také zpracováním – grafika je příjemná a originální a ozvučení není o nic horší.

Bonbón budete do pusy Om Noma přepravovat za pomoci práskání bublin, přeřezávání provázků nebo třeba vyfukování balónků. Hra umožňuje (respektive i mnohdy vyžaduje) přeřezání více provázků najednou, multitouch jí totiž není cizí. Pro sesbírání všech hvězd tak bude potřeba dobré načasování.

Cut the Rope je nyní jedna z nejprodávanějších her na App Store, kde si tuto hru můžete stáhnout za 0,79€ ve verzi pro iPhone nebo pro iPad za 1,59€. Obsah obou verzí je (co se týče levelů) shodný. Zaujala-li vás hra, ale stále si nejste jisti, jestli za to stojí, můžete ji zkusit v lite verzi, která je ke stažení také pro obě zařízení. V budoucnu můžete očekávat další bedýnky s novými úrovněmi, které vývojáři slibují přímo ve hře. Doufejme ovšem, že další úrovně budou o něco těžší, spousta hráčů si totiž stěžuje na přílišnou jednoduchost. iPhone verze má také integrovánu službu Game Center a můžeme ji proto v budoucnu očekávat i v iPadu.

31 comments
  1. Úžasná hra. S kamarády jsme jí hráli asi týden. Hra nás hned napoprvé chytla, i když už nepotřebujete další hvězdy, věřte, že v téhle hře se je stejně budete snažit pozbírat úplně všechny. Doufám, že přibude ještě spousta dalších levelů.
    Jinak neznáte ještě nejakou dobrou hru tohohle typu pro iPhone?

  2. hodně dobrý… dohrál sjem to,a le nedokázal jsem odemčít Archievement s přeříznutím 5lan najednou… nevím jak to udělat… našel sjem 5 lan cca ve 3 lvlech a po přeřiznutí nic…

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Samsung Galaxy Tab: české prodejní ceny nového tabletu

Následující článek

Apple: další keynote "Back to the Mac" bude 20. října!

Související články