Rayman 2: skvělý port známé hry na iPhone

Když jsem zaslechl zprávu, že vyšel Rayman ve verzi pro iPhone, tak jsem byl poměrně skeptický a další detaily si ani nezjišťoval. Pak se ale stačilo kouknout na screeny do App Store a bylo jasno, tuhle hru jsem si musel koupit! Nakonec jsem byl velmi překvapen – nejenže hra skvěle vypadá, ale také se skvěle hraje.

Rayman 2: The Great Escape, jak se hra celým jménem nazývá, je naprosto dokonalý port stejnojmenné hry, kterou jsem kdysi dávno hrával na počítači. Od tohoto portu jsem čekal obyčejnou 2D grafiku, mizerné zvuky a krátký příběh. Nový Rayman je však pravým opakem – úžasná 3D grafika, fantastické zvuky a dokonalý příběh, díky kterému neprojdete na konec hry během pár minut. Všechny tyto aspekty (a ještě mnoho dalších) posunují tuto hru na mém žebříčku pěkně nahoru.

Celá hra má dohromady 45 levelů a automaticky ukládá postup ve hře, což je ale také kámen úrazu. Nejednou se mi stalo, že jsem hru vypnul, a když jsem se chtěl k hraní vrátit, tak na mě čekal celý level znova. Pokud umřete, tak ho sice celý opakovat nemusíte, jelikož se Rayman se objeví u posledního sebraného zeleného lumíka, ale chtělo by to ještě nějak zlepšit celkové ukládání.

Rayman přesně takový, jakého jsme viděli v ostatních verzích hry.

Nejlepší na celé hře je, že ji Gameloft okopíroval se vším všudy, a tak zde uslyšíte stejné zvuky, uvidíte stejnou grafiku a i příběh bude stejný. Dokonce jsou na stejných místech i lumíci, které vám po sebrání přidají zdraví nebo třeba uloží záchytný bod. Na své si tak přijdou hlavně “pamětníci”, kteří na Raymana již narazili, což ale neznamená, že by se ostatním neměl líbit. V Gameloftu se nesnažili nic vylepšovat, a tak se možná může někomu zdát grafika krapet horší, ta je totiž převzata, a tak je stejná, jako když v roce 1999 Rayman 2 vyšel. To má rozhodně svoje kouzlo pro ty, kteří již Raymana hráli, těm ostatním se to ale asi příliš líbit nebude.

Hráli jste původního Raymana? Pak si určitě pamatujete obrázky při načítání.

Ve hře ovšem nebudete ochuzeni ani o tak skvělé věci jako je vrtule spletená z uší, střílení nebo možnost potápět se a spoustu dalších. Tvůrci prostě zapracovali všechny části původní hry a jediná věc, kterou museli udělat nanovo, bylo ovládání. To se jim naštěstí povedlo na výbornou, a tak vám nebude kazit požitek ze hry.

Celý příběh je až na pár detailů stejný – nejdříve utečete z vězení, pak hledáte Globoxe, 4 masky a další věci, přičemž jsou vám mezitím kladeny do cesty překážky v podobě pirátů, bomb, sudů a spoustě dalších zákeřných věcí …

Každopádně si při hraní užijete spoustu legrace, ať již díky vtipným hláškám, skvělému zpracování nebo něčemu úplně jinému. Každý si na Raymanovi totiž najde to co ho bude bavit. Pokud jste tuto hru hráli již dříve na jiné platformě a bavila vás, pak rozhodně doporučuji koupit i iPhone verzi. Pokud jste ovšem Raymana dříve nehráli, tak bude pravděpodobně bavit i vás. Bohužel Gameloft prozatím neuvolnil verzi zdarma pro vyzkoušení, takže musíte rovnou zaplatit 5,49€, i tak ale věřím, že nebudete zklamáni.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Asteroid Shooter: sestřelte pár asteroidů při čekání na autobus

Následující článek

TeamViewer: ovládejte počítač pomocí iPhone zdarma!

Související články

Týden s iPad 2: zkušenosti s novým tabletem od Apple

Jak určitě víte, v pátek 25.3. odstartoval prodej iPadu 2 v ČR. Do redakce také jeden kousek dorazil, konkrétně 16GB model s 3G. Přečtěte si náš týdenní test iPadu 2, ve kterém jsme vyzkoušeli řadu aplikací, výdrž na baterie, vychytaný Smart Cover, nebo si třeba pohráli s AirPlay a domácím stereem.