Apple zdvojnásobil investice do svého fondu obnovy na odstranění uhlíku

Apple má investovat až 200 milionů dolarů do rozšíření svého fondu Restore Fund, projektu, který mezi Applem a partnery včetně Conservation International má za cíl financovat „přírodně založené projekty odstraňování uhlíku“. Fond obnovy byl vyhlášen v roce 2021 jako společná iniciativa pro investice do lesnických projektů. Toto bylo spuštěno s Conservation International a Goldman Sachs a bylo součástí plánů společnosti Apple, aby se do roku 2030 stala uhlíkově neutrální v celém svém podnikání – včetně dodavatelů.

Velké cíle

„Restore Fund je inovativní investiční přístup, který generuje skutečné, měřitelné přínosy pro planetu a zároveň si klade za cíl generovat finanční návratnost,“ uvedla v prohlášení Lisa Jackson, viceprezidentka pro životní prostředí, politiku a sociální iniciativy společnosti Apple. “Cesta k uhlíkově neutrální ekonomice vyžaduje hlubokou dekarbonizaci spojenou s odpovědným odstraňováním uhlíku a inovace, jako je tato, mohou pomoci urychlit tempo pokroku.”

Climate Asset Management – společný podnik mezi Pollination a HSBC Asset Management – se postará o nové investiční portfolio společnosti Apple. Cílem je odstranit jeden milion metrických tun oxidu uhličitého „za rok na svém vrcholu a zároveň generovat finanční návratnost pro investory“.

Apple a Climate Asset Management se snaží dosáhnout této finanční návratnosti investicemi do „přírodně orientovaných zemědělských projektů, které generují příjem z udržitelně řízených zemědělských postupů“. Investují také do „projektů, které chrání a obnovují kritické ekosystémy, které odstraňují a ukládají uhlík z atmosféry“.

Aby bylo možné měřit a monitorovat dopad projektů, které Fond obnovy podporuje, Apple říká, že „nasazuje inovativní technologie dálkového průzkumu… k vytvoření uhlíkových map stanovišť a lesů v oblastech projektu“.

Vlastní podnikové operace společnosti Apple jsou již bez uhlíku, ale Tim Cook pravidelně tlačí na svůj dodavatelský řetězec , aby se zavázal k dosažení stejné „obrovské“ výzvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Smart Ring od Applu může být schopen rozpoznat, když lusknete prsty

Následující článek

Mladí lidé nemusí být na iPhonech tak závislí, jak se předpokládalo

Související články