Steve Jobs: rezignace na pozici CEO v Apple, vystřídá ho Tim Cook

Spoluzakladatel a muž číslo 1 pro společnost Apple, Steve Jobs, včera v 16:19 odstoupil ze své funkce a předal žezlo nynějšímu COO Timu Cookovi, který je v Apple od roku 1998. Jobs bude i nadále úzce spjatý s vedením Apple, protože nadále bude působit jako člen představenstva.

Spoluzakladatel a muž číslo 1 pro společnost Apple, Steve Jobs, včera v 16:19 odstoupil ze své funkce a předal žezlo nynějšímu COO Timu Cookovi, který je v Apple od roku 1998. Jobs bude i nadále úzce spjatý s vedením Apple, protože bude působit jako člen představenstva.

Neočekávaná zpráva přímo od Steva, na kterou zareagovaly i akcie, které se propadly z 375 na 350 dolarů za kus, vám samozřejmě v českém přepisu přinášíme níž.

Dopis od Steva Jobse

K rukám vedení společnosti a komunitě Apple

Vždy jsem říkal, že kdyby někdy přišel den, kdy nadále nebudu moci plnit povinnosti a očekávání jako CEO Apple, budu první, kdo vám to oznámí. Bohužel, ten den nadešel.

Tímto odstupuji jako generální ředitel Apple. Rád bych se stal, pokud představenstvo uzná za vhodné, členem a předsedou představenstva a zaměstnancem Apple.

Co se týče mého zástupce, vřele doporučuji, abychom realizovali náš plán a jemnovali Tima Cooka do čela společnosti jako CEO Apple.

Věřím, že nejjasnější a nejinovativnější dny má Apple před sebou. A těším se, až budu k tomuto úspěchü přihlížet a přispívat ze své nové pozice.

V Apple jsem si našel některé z mých nejlepších přátel, děkuji vám všem za mnoho let, které jsem mohl s vámi pracovat.

Steve

132 comments
  1. V tom článku je strašně moc chyb! A to nejen v překladu 🙁 

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

TimeSpan: originální aplikace pro grafický odpočet čehokoliv

Následující článek

Slevy na AppStore: 5 tipů na parádní hry v akci

Související články

SuperApple #7: tipy a triky pro váš Mac

Máme pro vás opět výběr těch nejlepších tipů a triků pro Mac, které uplynulý týden byly k přečtení na SuperApple.cz. Tentokrát byla řeč samozřejmě o Logitech Touch Mouse, update iPhone OS 3.1.3 a iTunes, nebo o novém MacBooku Pro.

iPad 2: žádné zlepšení rozlišení, ale se dvěma kamerami!

V době před vydáním každého Apple produktu se objeví mnoho spekulací a jinak tomu není ani u druhého iPadu, který by se měl v nejbližší době ukázat světu. Mezi hlavní "trhák" by měl podle většiny být tzv. "retina" displej, který se objevil u posledního iPhone 4. Nakonec se ovšem prý nedočkáme ani zvýšení rozlišení displeje na dvojnásobek a displej zůstane v původním rozlišení i u druhé verze iPadu.