Mladí lidé nemusí být na iPhonech tak závislí, jak se předpokládalo

Nová studie vrhá světlo na závislost na iPhonu a existují některé závěry, které se vymykají konvenční moudrosti a předpokladům o rozdílech mezi mladšími a staršími zákazníky. Nová zpráva od Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) zkoumá problém pomocí dat z nedávné studie spolu se starou studií z 5. dubna. Tato zpráva se zabývala tím, jak rychle lidé vyměňují nebo opravují svá zařízení Apple.

Co studie zjistila?

Většina respondentů – více než 80 % – uvedla, že by ztracený, ukradený nebo rozbitý iPhone nahradili okamžitě nebo během několika dní, místo aby čekali. Pouze 6 % respondentů uvedlo, že by na funkční iPhone čekali déle než týden.

Nová středeční zpráva CIRP se zabývá tím, jak se tento pohled mění v závislosti na věku člověka. Například mladší lidé nevyměňují svá zařízení tak rychle jako starší lidé.

Pouze 60 % zákazníků ve věku 18 až 24 let uvedlo, že by iPhone vyměnili okamžitě nebo během několika dní. Naléhavost však roste s věkem a odhaluje, že téměř 90 % spotřebitelů ve věku 45 let nebo starších by zařízení vyměnilo okamžitě nebo během jednoho či dvou dnů.

Může to souviset s finančním zdravím, protože starší lidé mívají více peněz než mladší lidé a mohou si dovolit vyměnit zařízení rychleji.

Čísla se mírně liší pro iPhone a Mac, přičemž 45 % až 50 % ze skupiny 18–24 by zařízení vyměnilo okamžitě nebo během několika dní. Ale opět to roste s věkem, přičemž 78 % až 93 % lidí ve věku 25 až 54 let by rychle nahradilo gadget.

U těchto zařízení však majitelé iPadů starší 55 let mají pocit naléhavosti opravit nebo nahradit.

Pokles je podstatně zřetelnější u starších kupců počítačů Mac. Například počítač Mac by během jednoho nebo dvou dnů vyměnila téměř polovina z věkové skupiny 18 až 24 let, ale pouze asi jedna třetina lidí ve věku 65 let nebo starších by okamžitě vyměnila Mac nebo během jednoho nebo dvou dnů.

Ačkoli důvody nesrovnalostí nejsou 100% jasné, kromě rozpočtových rozdílů jasně rozlišuje mezi generacemi. Možná jsou děti v pořádku.

Předchozí článek

Apple zdvojnásobil investice do svého fondu obnovy na odstranění uhlíku

Následující článek

Apple podle zvěstí plánuje v roce 2025 iPhone SE s vlastním 5G čipem

Související články