iPad program: tablet od Apple pomáhá v nemocnicích

V dubnu tohoto roku se v USA v některých nemocnicích “rozjel” tzv. iPad Program, který se snaží ukázat jeho využitelnost ve zdravotnictví. Co může tedy tento tablet lékařům, potažmo i pacientům nabídnout?

V dubnu tohoto roku  se v USA v některých nemocnicích “rozjel” tzv. iPad Program, který se snaží ukázat jeho využitelnost ve zdravotnictví. Co může tedy tento tablet lékařům, potažmo i pacientům nabídnout?

Škála využitelnosti je poměrně velká. Lékař si například může okamžitě prohlédnout na iPadu váš rentgen, má okamžitě k dispozici vaše osobní údaje a záznamy, zdravotní historii nebo může dokonce pacientovi ukázat rekonstrukci jeho budoucího chirurgického zákroku.

V některých zdravotnických zařízeních došlo dokonce k ještě větší “Apple integraci”, kdy zdravotníci používají kromě iPadu i iPhone, například pro přístup do nemocničního intranetu.


V blízké době se uvažuje využití iPadů kromě  zaměstnanců nemocnice také pro domácí zdravotní péči, pro pracovníky hospicové péče, zdravotní sestry či lékárníky.

Přesto, že se jedná pouze o zkušební provoz, vypadá to že iPady využití ve zdravotnictví najdou, a zdali se dočkáme doktorů “pobíhajících” s iPady i u nás, můžeme jen spekulovat.

6 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Reckless Racing: akční závody pro iPhone i iPad

Následující článek

Trainyard: logická hra pro milovníky vlaků a kolejí

Související články

Wind OS: simulace Windows XP na vašem iPhone (aktualizace)

Wind OS je jednoduchá aplikace, která vám umožní posadit se zpět k vašemu milovanému (nenáviděnému) Windows alias PC. Po spuštění se začnou projevovat 1. Zážitky se stolními PC a to je neuvěřitelná hlučnost. Proto doporučuji ztlumit si iPhone na minimum :). Po pěkně graficky zpracovaném Nabootování se vám spustí systém a zobrazí plocha.