Smart Ring od Applu může být schopen rozpoznat, když lusknete prsty

Detekce kůže na kůži by mohla znamenat, že lze budoucí Apple Smart Ring ovládat přejetím palcem a navíc může být rozpoznán, když hrajete kámen, nůžky, papír. Kromě vtipu, který se stal virálním o chytrých prstenech Apple detekujících nevěru, jde o jedno potenciální zařízení, kterému se v poslední době nevěnovalo příliš pozornosti. Přesto Apple zkoumal chytré prsteny a příslušenství pro ně – a nyní mu byl udělen další související patent.

Co nový patent ukazuje?

Tento nově udělený patent „Detekce kontaktu kůže na kůži“ pokrývá několik způsobů detekce „gesta kontaktu nebo pohybu mezi první částí těla a druhou částí těla“. To zahrnuje možnosti, které se zdají relevantnější pro řemínky Apple Watch, nebo dokonce jen pro spojení rukou osoby, ale jde o detekci kůže a gest.

„To se také týká zařízení a metod detekce gest,“ říká Apple, „mezi prstem jedné ruky a jinými částmi těla (např. jinými prsty nebo palcem na téže ruce nebo druhé ruce) pomocí zařízení (např. prstenu) na každém z více prstů stejné ruky nebo na prstech různých rukou.”

“Snímací obvody v každém zařízení mohou být nakonfigurovány tak, aby snímaly signál na jedné nebo více snímacích elektrodách v zařízení v reakci na řídící signály aplikované na řídící elektrodu v každém ze zařízení,” pokračuje. “Když je detekováno určité gesto, může být zahájena operace.”

Jedna z ukázkových ilustrací ukazuje, jak se mění poloha ruky člověka, když k sobě například přitlačí prst a palec. “Zobrazuje ruku s ukazováčkem podpírající nositelné zařízení (např. prsten), ale nedotýkající se palce.”

Pak druhý obrázek ukazuje, kdy “ukazováček nyní přichází do kontaktu s palcem.” Navrhovaný systém společnosti Apple rozpozná dotyk a také generuje „smyslový výstupní signál, když ukazováček a palec vytvoří a přeruší kontakt“.

Další příklady ukazují, jak uživatel tiskne prst jedné ruky do dlaně druhé, což teoreticky nevyžaduje prsten. Všechno je to ale o tlacích a detekci pohybu.

Takže následně ještě více ilustrací ukazuje, když jsou prsty uživatele široce rozevřeny nebo uzavřeny zpět k sobě. Tento uživatel má předpokládanou možnost pohladit nebo přejet po prstenu, ale jedná se o tlaky dvou prstů v kontaktu.

Což znamená, že ano, budoucí Apple Smart Ring by mohl být použit v nějaké vzdálené nebo virtuální hře kámen, papír, nůžky. Tento patent je připsán jednomu vynálezci, Michaelu J. Beyhsovi, jehož předchozí práce pro Apple zahrnuje systém pro dotykovou a světlocitlivou korunku Apple Watch Digital Crown.

Předchozí článek

FBI varuje: Nenabíjejte svůj iPhone pomocí veřejných USB portů

Následující článek

Apple zdvojnásobil investice do svého fondu obnovy na odstranění uhlíku

Související články