Apple Watch se zasloužily o záchranu australského kajakáře ztraceného na moři

Australský kajakář si přivolal pomoc s funkcí nouzového volání Apple Watch poté, co ho silné proudy nechaly uvíznout na moři více než 3 kilometry od břehu. Muž z Nového Jižního Walesu byl vytlačen na svém kajaku daleko do moře 18. června kolem 9:00 místního času. Zpráva deníku The Daily Mail uvedla, že pro oblast platilo varování před nebezpečným příbojem, když se muž setkal s problémy.

Když hodinky od Applu zachraňují životy

Poté, co byl oddělen od svého partnera, jeho plavidlo se unášelo doprostřed oceánu u severního pobřeží Sydney, kde nebyl schopen pádlovat zpět na břeh. Podle záchranářů to bylo tehdy, když muž zavolal o pomoc pomocí funkce volání tísňových služeb svých Apple Watch.

Byl zachráněn členy Surf Lifesaving NSW v reakci na výzvu státních donucovacích orgánů kolem 9:30 místního času. Muž, vzat na palubu záchranného vrtulníku Westpac, vykazoval známky únavy a mírné hypotermie, ale později odmítl lékařskou pomoc, když loď přistála v Balmoralu.

Policii Nového Jižního Walesu se podařilo dostat se do kontaktu s mužovou partnerkou, která se v ten den bezpečně vrátila na břeh.

Apple Watch se těší pověsti životně důležitého kusu, který pomáhá zachraňovat životy uživatelů v nebezpečných situacích.

Dříve v listopadu 2021 se cyklistovi podařilo přivolat tísňovou pomoc poté, co ho na kole srazilo auto. V únoru 2022 mohl muž dostat včasnou lékařskou pomoc poté, co utrpěl zranění hlavy po pádu z kola. Naposledy v červnu byla z řeky Columbia zachráněna žena poté, co její noha uvízla mezi kameny koryta řeky, a následně pomocí Apple Watch přivolala pomoc. Apple Watch už v mnoha případech zachránily lidem život a tyto příběhy jim samozřejmě také dělají skvělou reklamu.

Předchozí článek

Apple zkoumá montážní systém pro dva monitory pro Pro Display XDR

Následující článek

iPhone 14 bude mít pravděpodobně automatické zaostřování

Související články