Apple zkoumá montážní systém pro dva monitory pro Pro Display XDR

Apple pracuje na novém stojanu s duálním displejem, na který může namontovat dvojici monitorů Pro Display XDR, jak naznačuje nedávno udělená patentová přihláška. Pro Display XDR je profesionální monitor pro uživatele, kteří potřebují nejvyšší dostupnou přesnost barev a rozlišení.

Řešení pro náročné uživatele

Problémem s tímto stojanem je samozřejmě to, že podporuje pouze jeden Pro Display XDR. V patentové přihlášce zveřejněné 3. prosince americkým úřadem pro patenty a ochranné známky a udělené 28. června 2022 Apple podrobně popisuje stojan s duálním displejem, který je pravděpodobně určen pro Pro Display XDR nebo podobný budoucí monitor.

Patent nazvaný “Dual display stand” detailně popisuje nenápadné montážní řešení, které může poskytnout “vertikální, horizontální a středový otočný stupeň volnosti pro více displejů.”

Apple nejprve poznamenává, že stávající stojany na displeje jsou často „na úkor pohodlného a přirozeného používání“.

“Mnoho z nich vyžaduje, aby se uživatel vypořádal se značným třením nebo hysterezí, která činí seřízení obtížným, nepohodlným a časově náročným. Takové problémy brání tomu, aby stojan měl vysokou kvalitu a uspokojivé uživatelské prostředí. Je zde proto neustálá potřeba vylepšovat stojany a podpěry pro elektronická zařízení,“ uvádí patent.

Patent navíc poznamenává, že více zobrazovacích pracovišť často používá stojany, které jsou zbytečně velké, příliš komplikované, jsou esteticky nevhodné a mají „neefektivní nadbytečné mechanismy“.

Řešením, s nímž patent počítá, je montážní systém s jedinou vodorovnou lištou, ke které by se mohl připevnit displej. Samotná tyč a její tyč mohou být umístěny v přímé nebo šikmé konfiguraci. Odtud by držák displeje mohl poskytovat další pozorovací úhly prostřednictvím různých možností otáčení.

“Stojan displeje má dvě od sebe odsazené nohy spojené vodorovnou podpěrnou tyčí, která je připojitelná k více displejům. Sestavy vozíků umožňují stojanu nastavit vertikální polohu displejů, čluny a kolejnice umožňují stojanu nastavit vodorovné polohy displejů.” a centrální kloub na nosné tyči umožňuje stojanu nastavit úhel mezi displeji,“ píše se v patentu.

Velká část patentu sdílí podobnou filozofii designu jako jiná patentová přihláška, která byla zveřejněna ve čtvrtek s názvem „ Display lift arm “.

Tento patent, podaný ve stejný den jako systém dvou displejů společnosti Apple, v podstatě podrobně popisuje stávající stojan Pro Display XDR společnosti Apple, což naznačuje, že Apple vyvíjí současně dostupný stojan i možnost dvou monitorů. Obě patentové přihlášky také sdílejí mnoho stejných základních informací.

Ačkoli se příliš neliší od stávajících montážních systémů VESA, patent společnosti Apple popisuje stojan pro více monitorů, který nabízí snadné použití a nastavitelnost stávajícího stojanu Pro Display XDR.

Jako vynálezci jsou uvedeni Michael E. Leclerc, Brett W. Degner, Danny L. McBroom, David H. Narajowski, Denis H. Endisch, Kristopher P. Laurent a Simon J. Trivett. Většina z nich byla také uvedena v patentové přihlášce týkající se stávajícího stojanu Pro Display XDR.

Apple samozřejmě každý týden přihlašuje četné patenty, takže neexistuje žádná záruka, že se stojánek s dvěma monitory v nabídce Applu objeví, a žádný údaj o tom, kdy by mohl dorazit.

Předchozí článek

AirPods Pro 2 mohou fungovat jako naslouchátka a mají vylepšené nabíjecí pouzdro

Následující článek

Apple Watch se zasloužily o záchranu australského kajakáře ztraceného na moři

Související články