iPhone 14 bude mít pravděpodobně automatické zaostřování

Analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že Apple se rozhodl pro svůj přední fotoaparát iPhone 14 používat 6P objektiv s automatickým zaostřováním od společnosti Genius. U selfie fotoaparátu iPhonu 14 se již dříve hovořilo o tom, že dostane automatické ostření, a Kuo již roky hlásí vylepšené fotoaparáty. Nyní však tvrdí, že se Apple pro toto a pro další prvky fotoaparátu usadil na konkrétních dodavatelích.

Výrazné zlepšení selfie a videí

Jak to dělá od března 2022, Kuo tweetoval svou zprávu – ale poprvé byl tento tweet primárně odkazem na úplnější dokument.

„Přední kamera iPhonu 14 bude upgradována na AF (oproti stávajícímu FF), čímž se výrazně zlepší výkon selfie a videa,“ říká Kuo v tomto dokumentu. “Klíčové upgrady hardwaru zahrnují přidání VCM a upgrade na 6P objektiv (oproti stávajícímu 5P).”

Z kroku Applu těží dvě společnosti, říká Kuo. Konkrétně Genius “je hlavním dodavatelem pro 6P objektiv a ASP je asi o 20 % vyšší než 5P.”

„A výrobce CCM Cowell pod skupinou Luxshare ICT může těžit z vertikální integrace CCM a VCM,“ pokračuje, „vzhledem k tomu, že Luxshare ICT je novým dodavatelem VCM pro přední kameru.“

Apple obecně neprozrazuje, které dodavatele používá pro jaké komponenty, ale již dříve bylo známo, že používá Largan pro své VCM. Jedná se o motory Voice Coil Motors, které jsou součástí zaostřovacího mechanismu kamerového systému iPhone.

Předchozí článek

Apple Watch se zasloužily o záchranu australského kajakáře ztraceného na moři

Následující článek

Apple by mohl nahradit CAPTCHA pomocí soukromých přístupových tokenů

Související články