Apple údajně snižuje objednávky na iPhone 14 a iPhone 14 Plus

I když zásoby iPhonu 14 Pro zůstávají omezené, Apple údajně snižuje objednávky iPhonu 14 až o 3 miliony. Nedostatek iPhonu 14 Pro a to, jak je výroba zvláště ovlivněna současným čínským uzamčením kvůli covidu, vedly Apple k ojedinělému kroku komentování problému. Apple nekomentoval dostupnost ani poptávku po nižších modelech iPhone 14 a iPhone 14 Plus, i když známky toho, že se tyto modely neprodávají tak dobře, jak se očekávalo.

Apple musel reagovat

Podle Bloombergu se Apple rozhodl objednat 87 milionů těchto modelů oproti dříve očekávanému cíli 90 milionů. I když se jedná o snížení o tři miliony iPhonů, představuje to méně než 4% snížení objednávek.

To je o něco více než 3 %, která analytici Wedbush předpovídají, jak moc problémy s dodávkami ovlivní prodej iPhone 14 Pro.

Bloomberg tvrdí, že prodeje dvou modelů nižší třídy klesly a také že poptávka se zpomaluje zejména v Číně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Samsung předpovídá, že Apple bude mít skládací tablet do roku 2024

Následující článek

Použité iPhony byly v Japonsku upřednostňovány před drahými novými modely

Související články

3.000 fanoušků iPhoneTips: rozdáváme dárky za více jak 2 tisíce!

Včera iPhoneTips.cz zdodalo další metu na sociální síti Facebook a to tak, že překročilo hranici 3.000 fanoušků!. Komunitu tvoří nejen čestí a slovenští fanoušci, ale také několik majitelů iPhone žijících ve Velké Británii, USA, nebo třeba Nizozemí. Všichni členové mají v oblibě značku Apple a samozřejmě také iPhoneTips, za což vám chceme poděkovat. Jak? Dáme vám vouchery na opravu iPhone za více jak 2.000 Kč!

Nový iPhone 4 (HD): odstartuje Apple prodej už v červnu?

V posledních 2 letech byl nový model iPhone (3G a 3GS) vždy představen na letní konferenci Apple - Worldwide Developers Conference (WWDC). Jak to tak vypadá, letos tomu nebude jinak a na konferenci 7. června se dozvíme oficiální informace o novém iPhone. Otázkou však zůstává, kdy se začne prodávat.

iPhone 4: nová televizní reklama vyzdvihuje baterii

Apple vydal novou televizní reklamu na iPhone 4, ve které se dozvíte, že s iPhone 4 můžete déle hrát hry, stahovat data, poslouchat hudbu, nebo třeba sdílet obrázky. Musím potvrdit, že baterie je u iPhone 4 oproti iPhone 3 vydrží déle, na druhou stranu že bych na tom postavil televizní kampaň, to ne. Mám ale takové tušení, že toto není poslední spot, který na iPhone 4 vidíme.