Apple TV: bude moci streamovat Keynote?

Vypadá to, že ano. Někdo totiž napsal Steveu Jobsovi dotaz ohledně streamu prezentací z Macu či iOS zařízení do Apple TV a odpověď byla překvapivá – prý se tato možnost objeví již brzy. Přesněji řečeno, s největší pravděpodobností se objeví s Keynote ’11 (která bude součástí balíčku iWork ’11), ve kterém vytvoříte prezentaci a poté jí pomocí streamu odprezentujete na Apple TV.

Vypadá to, že stream opravdu půjde. Někdo napsal Steveu Jobsovi dotaz ohledně streamu prezentací z Macu či iOS zařízení do Apple TV a odpověď byla překvapivá – prý se tato možnost objeví již brzy. Přesněji řečeno, s největší pravděpodobností se objeví s Keynote ’11 (která bude součástí balíčku iWork ’11), ve kterém vytvoříte prezentaci a poté jí pomocí streamu odprezentujete na Apple TV.

Stream by měl probíhat na Macu i iOS zařízeních pomocí AirPlay, který se již brzy objeví v iOS 4.2 a na Macu se již objevil s poslední aktualizací iTunes – 10.1. Samotný AirPlay slouží hlavně jako streaming videa či audia (např. můžete streamovat film z iPadu do Apple TV připojené k televizi), takže by se jednalo o další rozšíření a výbornou integraci mezi Apple produkty.

Apple TV

Co se týče streamingu prezentací z iPhonu či iPodu touch, tam už si nejsem tak jistý. Pro tyto dvě zařízení, narozdíl od iPadu, totiž zatím není dostupný celý balíček iWork (i když se podle jistých domněnek potichu připravuje), pomocí kterého by bylo možné prezentovat.

Na závěr si můžete přečíst samotný dotaz a odpověď Stevea Jobse v originálním znění:

dotaz:

Will the new Apple TV accept keynote presentation via iOS device or a Mac? If it will, I will go buy two at an apple store tonight.

Steveova odpověď:

It’s all coming soon. Stay tuned.

6 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Fruit Ninja turnaj: vyhlášení výsledků

Následující článek

Crazy John: hranaté šílenství ve stylu Minigore

Související články