Šikovný inženýr vytvořil první iPhone s USB-C a podrobně popsal, jak to udělal.

Většinu lidí by nenapadlo otevřít iPhone, hrabat se mu ve střevech a různě ho upravovat. Jsou však kutilové, kterým taková možnost nedá spát a různě se svým zařízením manipulují a přidávají mu různé funkce. Inženýr, který upravil iPhone tak, aby měl port USB-C, se nyní podělil o proces, jak vznikl „první takový kousek na světě,“ tedy smartphone Apple USB-C.

V říjnu sdílel robotický inženýr Kenny Pi krátké video ukazující USB-C iPhone. Prostřednictvím určitého kreativního inženýrství se mu podařilo přimět zařízení, aby fungovalo správně, a to i přes těžké úpravy. Ve videu zveřejněném na YouTube Pi podrobně popsal celý proces – od myšlenek konceptu až po skutečné obrábění jednotlivých částí. Video můžete shlédnout níže.

Klip ilustruje skutečnost, že úprava je náročným inženýrským počinem a nikoli projektem typu „udělej si sám“. S tím bylo řečeno, že Pi vydal celou iniciativu jako open-source projekt na Githubu. Draží také svůj originální USB-C iPhone. I s repozitářem Github a podrobnými pokyny je úprava iPhone do této míry nerozumná. Podle Applu neoprávněné úpravy ruší záruku na iPhone. Kromě toho by úpravy s největší pravděpodobností způsobily, že Apple odmítne opravu jakéhokoli druhu.

Nemusí to však trvat dlouho a spotřebitelé budou mít možnost vlastnit iPhone USB-C. Navrhovaný právní předpis v Evropě by mohl nařídit USB-C jako společný standard portů. Pokud by zákon prošel, dal by Apple dva roky na to, aby v Evropské unii uvolnil iPhone s portem USB-C.

Předchozí článek

Apple boduje nejen s iPhony, rekordní prodeje má i z prodeje Maců.

Následující článek

Apple odebral z nabídky 21” iMac. Připravuje se snad na příchod nástupce?

Související články