Apple spustil službu, která usnadní přesun fotek na Google Fotky

Fotky a videa od nynějška z iCloudu na Google Drive přesunete ještě jednodušeji na několik kliknutí. Služba je dostupná z tohoto webu, stačí se přihlásit svým Apple ID účtem, kliknout na Přesun kopie vašich dat a vyplnit požadovaná pole.

Před přesunem musíte připojit svůj Google účet a udělit mu jistá povolení, která dovolí zápis dat na váš účet Google Fotky. Také musíte mít na Google Fotkách dostatek volného místa, aby se mohly nahrát všechny soubory. Služba dokonce podporuje nahrávání celých alb, takže vaše roztříděné soubory zůstanou roztříděné podle alb. Google však dovoluje maximálně 20 tisíc fotek v jednom albu. Ostatní soubory budou nahrány mezi zbylé fotky a videa.

Chytrá je i práce s duplikáty, kdy se z nich vždy nahraje jen jeden fotka. To stejné platí i pro upravené soubory, kdy se nahraje jen ta s posledními úpravami. Zamrzí absence podpory Live Photos, které se na Google Fotky nenahrají vůbec. Stejně jsou tomu soubory ve sdílených albech.

Důležité je také zmínit, že se fotky a videa nepřesouvají, nýbrž kopírují. Pokud potřebujete uvolnit místo na iCloudu, budete muset ručně smazat obsah po jeho zkopírování. Celý seznam podporovaných souborů a podrobný popis této služby v češtině naleznete na stránkách podpory Apple.

Předchozí článek

Muži z Austrálie vybuchl iPhone v kapse, nyní Apple žaluje

Následující článek

Nová zpráva analytika odhaluje budoucnost iPhonů

Související články