Muži z Austrálie vybuchl iPhone v kapse, nyní Apple žaluje

iPhone se zdá být jako neškodné zařízení, ale zdání může klamat. Muž z Austrálie skončil v nemocnici poté, co mu v kapse explodoval iPhone X, nyní požaduje od společnosti Apple náhradu. V roce 2019 utrpěl vědec z Melbourne Robert De Rose popáleniny druhého stupně, když mu při práci explodoval jeho iPhone X v kapse.

„Slyšel jsem slabý praskající zvuk, následovalo šumění a pak jsem cítil silnou bolest na pravé noze, takže jsem okamžitě vyskočil a uvědomil si, že je to můj telefon,“ řekl do televize. „Všude jsem měl popel a odloupla se mi kůže.“

De Rose tvrdil, že ohlásil problém přímo společnosti Apple, ale nedostal žádnou odpověď. Nyní plánuje žádat náhradu za vzniklou újmu a chce varovat ostatní majitele iPhonu před možným nebezpečím.

Muž z Austrálie není jediný

Tony Carbone z Carbone Lawyers uvedl, že firma bude zastupovat jiného muže, který tvrdí, že mu přehřátí Apple Watch spálilo zápěstí. Obě žaloby byly podány u krajského soudu.

Mluvčí společnosti Apple na incident reagoval s tím, že společnost bere bezpečnost zákazníků mimořádně vážně a že tyto dvě stížnosti jsou vyšetřovány.

Níže můžete vidět video, kdy ženě vzplane telefon během jízdy autem:

Všechny smartphony jsou potenciálně vystaveny riziku požáru v důsledku používání lithium-iontových baterií. Problémy jako přehřátí, netěsnost nebo vniknutí do článku baterie mohou způsobit explozi nebo vznícení. Vložení telefonu do kapsy by mohlo způsobit, že se telefon ohne, když si uživatel sedne, čímž se zvýší riziko poškození baterie. Případů je po celém světě mnohem více, ne všechny se dostanou na veřejnost. Je třeba brát v potaz, že jakékoliv narušení baterie iPhonu může být nebezpečné.

Předchozí článek

Fenomén Clubhouse a jeho velký problém

Následující článek

Apple spustil službu, která usnadní přesun fotek na Google Fotky

Související články