Nová zpráva analytika odhaluje budoucnost iPhonů

Známý analytik Ming-Chi Kuo přišel se zprávou, která odhaluje blízkou budoucnost iPhonů. Konkrétně se týká předpovědí pro iPhone 13, další iPhone SE, iPhone 14 a také toho, co bychom mohli vidět v roce 2023. Podle něj bychom se mohli dočkat do 2 let nového skládacího iPhonu, nástupce modelu iPhone 11 a telefonu bez zářezu.

8-palcový skládací iPhone

Nejprve skládací předpověď pro iPhone. Kuo věří, že pokud Apple dokáže „vyřešit klíčovou technologii skládacího mobilního zařízení“ a také problémy spojené s masovou výrobou v letošním roce, pak by mohl do roku 2023 uvést „7,5-8palcový skládací iPhone“.

V poslední době jsme slyšeli více o práci Applu na skládacím iPhonu. Ještě nedávno se šířily zvěsti, že by do roku 2022 mohl dorazit na trh první skládací iPhone. Poté Bloomberg v lednu oznámil, že zatímco probíhají práce na skládacím iPhonu, není stanovena časová osa a projekt stále není jistý.

Predikce analytika Kuo se mezi těmito dvěma informacemi kryje, přičemž uvedení skládacího iPhonu do roku 2023 bude záviset na pokroku, kterého je Apple schopen dosáhnout v letošním roce.

Žádný zářez pro špičkový iPhone 2023?

Kuo také předpovídá další vzrušující možnost pro rok 2023 – skutečně první iPhone na celou obrazovku bez zářezu. Tato předpověď je opět postavena na tom, zda „vývoj společnosti Apple probíhá hladce“, ale Kuo říká, že rok 2023 by mohl být rokem, kdy Apple uvede na trh svůj první iPhone bez zářezu nebo děrování.

Také říká, že špičkový model 2023 bude vybaven dotykovým ID pod displejem. Říká však, že druhá polovina roku 2023 bude prvním momentem, kdy Apple uvede svůj vlajkový iPhone se všemi těmito funkcemi.

Je možné, že uvidíme funkce jako Touch ID pod displejem a periskopickou čočku ještě dříve. Kuo také uvádí, že Apple přejde na displej s děrováním v roce 2022 s výměnou iPhone 13 Pro, než přejde na bezzářezový design.

Náhrada iPhone 11

Kuo také předpovídá, že pokud Apple na konci roku 2022 ukončí provozování iPhonu 11, bude v první polovině roku 2023 nahrazen novým modelem za méně než 600 USD. iPhone 11 se nyní prodává jako rok starý model a jeho cena v současné době činí na trhu v průměru 599 USD.

Kuo říká, že nástupce iPhonu 11 v roce 2023 bude obsahovat Face ID a podobnou zhruba 6-palcovou obrazovku, ale přidá také 5G.

Předchozí článek

Apple spustil službu, která usnadní přesun fotek na Google Fotky

Následující článek

Apple plánuje uvést na trh drahé zařízení pro virtuální realitu

Související články