Starý známý “Like” je od dnešního dne obohacen o nové interakce.

Like, Super, HaHa, Paráda, To mě mrzí a To mě štve. To jsou názvy všech nových interakcí, které dnes přidala k příspěvkům sociální síť Facebook. Už od jejího počátku tu byl Like, neboli To se mi líbí, dnešním dnem se to změní. Jak na tato nová tlačítka zareaguje společnost se dozvíme v blízkých týdnech, už dnes jde ale vidět, že je funkce využívána docela často a to i u méně “lajkovyných” příspěvků.

Podle mě je to zbytečnost. Když si představím, že bych měl být administrátor nějakého webu s facebookovou stránkou, tak bude tím složitější najít si zpětnou vazbu například právě tohoto příspěvku. “Hm.. Takže 3 lidé dali like, dva si myslí, že je to super a jednoho to mrzí,” to není to, co bych od Facebooku čekal. Například nevidím rozdíl mezi tím srdíčkem a likem. Je to ale můj osobní názor a tuto novinku může každý vnímat jinak. Prostě mi jen uniká smysl.

12744700_10153949042209886_7319815937037914118_n

A pokud se ptáte, kde že je ten slibovaný dislike, tak není a nebude. Proč? Kdyby na takto velké sociální síti přibyla možnost dát přímý nesouhlas, tak by na statisícových stránkách mohli začít přestat přidávat příspěvky, protože by se administrátoři báli, aby je lidé “nezhejtili”. To by pak vedlo k negativnímu dopadu jak samostatných stránek, tak k úpadu Facebooku jako takového. Nemluvě o tom, že by i různí lidé mohli mít psychické problémy z počtu liků/disliku.

Omlouvám se Markovi Z., ale zatím většina změn se mi opravdu líbila, dávaly určitý smysl, jenže u této změny ten smysl nějak postrádám.

Předchozí článek

Celkové specifikace Galaxy S7. Mohou se rovnat iPhonu?

Následující článek

[NOVINKA] Siri pro Mac vyjde v updatu OSX 10.12

Související články