iOS 5.1: nový způsob spouštění fotoaparátu z Lock Screen

V očekávaném iOS 5.1 s největší pravděpodobností dojde ke změně způsobu přístupu k fotoaparátu z uzamčené obrazovky. Nově už nebudeme na ikonu ťukat, ale vytahovat.

V očekávaném iOS 5.1 s největší pravděpodobností dojde ke změně způsobu přístupu k fotoaparátu z uzamčené obrazovky. Nově už nebudeme na ikonu ťukat, ale vytahovat.

Jak to bylo dříve

Nejdřív si ale připomeňme, jak to bylo dříve. Ikonka aplikace fotoaparátu je na ploše iOS (iPhoneOS) přítomna od začátku. Ve třetí verzi operačního systému jsme si mohli nastavit, že se nám fotoaparát spustí po dvojkliku tlačítka Home. Ve čtvrté verzi si dvojklik Home přivlastnila multitaskingová lišta a byli jsme opět odkázáni na ikonku na ploše. V současné verzi iOS 5 se po dvojkliku na Home zobrazí vedle odemykacího „šoupátka“ tlačítko pro rychlý přístup k fotoaparátu.

Nový způsob

Nyní, v nejnovější testovací verzi iOS 5.1, která je označována jako „pre-GM“ (verze, která by měla předcházet finální verzi), bude vedle „šoupátka“ stále přítomna ikonka fotoaparátu, která ale nefunguje jako tlačítko, nýbrž za ni budeme vytahovat celou uzamčenou obrazovku nahoru, abychom odkryly pod ní schovaný fotoaparát.

Bude se tak šetřit tlačítko Home, jehož odolnost není nekonečná, a možná bude tento způsob „klik-tah“ i o něco málo rychlejší než „klik-klik-ťuk“.

Nový slider na uzamčené obrazovce

Panoráma

Objeví se ve fotoaparátu iOS 5.1 i nová funkce panoráma, která byla nalezena už v iOS 5.0, nebo jí Apple stále nevěří a bude ji nadále testovat? Necháme se překvapit.

Panoráma možná v iOS 5.1

Další novinky iOS 5.1

Od iOS 5.1 se dále očekává definitivní vyřešení problémů s výdrží baterie u iPhone 4S a možnost mazání jednotlivých fotografií z photostreamu. Siri dostane pár nových dovedností a naučila se japonsky. V aplikaci Mail se objeví lehce upravená klávesnice s přístupnějším zavináčem, která by měla usnadnit zadávání e-mailových adres.

Upravená klávesnice v aplikaci Mail

Finální verze

Předpokládá se, že iOS 5.1 vyjde někdy kolem 9. března, tedy někdy během předpokládaného představení velice očekávaného iPadu 3. Toto jsou zatím jen nepotvrzené dohady, ale je jasné, že iOS 5.1 už klepe na dveře.

Zdroje: BGR.comPetaPixel.comICTmanazer.cz

59 comments
 1. No hlavně už by mohli konečně vyřešit idiotsky vymyšlený Kódový zámek, který neskutečně komplikuje příjem hovorů a oznámení o zmeškaných hovorech nejen u Apple aplikace, ale i přes aplikace jako je Viber, apod

 2. nebo by mohli vylepsit youtube, aby se tam zobrazovaly titulky (nevim jestli na iphonu, ale na ipadu to neni)

 3. Na iPhone mi chýba tlačítko foťáka na bodu prístroja. Som rád, že MS to dal pre WP ako podmienku, pretože aj veľa Android telefónovje bez tohto tlačidla.

  1. Jakou řečí je tvůj příspěvek psaný? Slovenštinu ovládám, ale jazyk tohoto kmene neznám……

   1.  Neboj sa. Keď budeš starší, budeš aj múdrejší.

    1.  OK, tak mi to, prosím, přelož do spisovné slovenštiny. Děkuji.

     1. Na iPhone mi chýba tlačítko foťáka na boku prístroja. Som rád, že MS to
      dal pre WP ako podmienku, pretože aj veľa Android telefónov je bez tohto
      tlačidla.

      1.  Nechapem, pockaj akoze, preco by mal byt fotak na boku telefonu? a android telefony nemaju tlacitka?

       1.  😀
        Nie. Ide o tlačidlo pre fotoaparát. iPhone a ani veľa Android prístrojov ho nemá. Každý WP ho musí mať, lebo je to podmienka MS.

        1. Pockaj, preco porovnavas WordPress a operacne systemy? Si retardovany?

        2.  no dobre, ale fotoaparaty by mali mat tlacitka si myslim, ako by si potom fotil? A preco tu pises o mainstreame? kto si ze kazes co je podmienka mainstremu?

          1.  vsak ale ty tu furt utocis na tomto fore do kazdeho .. nerozumiem tvojej otazke a ty uplne arogantne odpovedas a este ktomu nepravdivo!

          2.  Tak koukám, že tvůj kmen se ukazuje nejen jako Hotentot co se týče jazyka, ale i chování :-)))

  2. Mas na mysli hardwarovou spoust fotoaparatu? Ta tam uz prece je ne? Tlacitko plus pro zesileni hlasitosti. Pokud jsi nemyslel toto, tak sorry, ale pak nechapu.

 4. Uvedení iOS 5.1 bude souběžné s uvedením iPad 3, protože to bude základní verze iOS pro nový iPad.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Clear v HTML5: To-Do aplikace v internetovém prohlížeči

Následující článek

JailbreakTips #1: Activator - buďte pánem vašeho hardware

Související články