Apple: nový hardware bude v Evropě nejspíše levnější

Pokud v blízké době plánujete nákup některého z nových Apple produktů, máme pro Vás velmi příjemnou zprávu. Apple se dle několika zdrojů rozhodl, že je čas v dobrém slova smyslu změnit mezinárodní ceny (tj. změna cen se netýká samotného USA) a zlevnit tedy nové Apple produkty. Jakousi první “vlaštovkou” by měl být právě nový MacBook Air.

Pokud v blízké době plánujete nákup některého z nových Apple produktů, máme pro Vás velmi příjemnou zprávu. Apple se dle několika zdrojů rozhodl, že je čas v dobrém slova smyslu změnit mezinárodní ceny (tj. změna cen se netýká samotného USA) a zlevnit tedy nové Apple produkty. Jakousi první “vlaštovkou” by měl být právě nový MacBook Air.

Věcí, co nás k tomuto vede, je mimojiné také rozhodnutí Apple změnit v určitých zemích ceny v App Store (a to jak toho pro iOS, tak i toho pro Mac). Změny se bohužel v tomto případě nedotkly Eura, nýbrž dalších měn, například měny Japonců – Yenů, ano. V případě Japonska tedy byla cena sražena ze 115 Yenů na nových 85 Yenů. Dalších příjemných změn se dočkaly mj. země jako Švýcarsko, Austrálie či Mexiko. Naopak Velká Británie se díky Britské libře dočkala zdražení, ale jen z £0.59 na £0.69.

Nyní už ale k samotnému snižování cen Apple produktů. To by mělo proběhnout u modelů, které ještě nejsou uvedeny a mělo by tomu tak být v nejbližší době. Jak bylo zmíněno v úvodu, jediním z prvních Apple produktů, které by se této změny měly dočkat, by měl být právě MacBook Air. Celkově by se prý mělo snižování cen držet přibližně $100 (v přepočtu cca 1750CZK), což sice není žádná velká částka, ale určitě Vás při nákupu potěší.

Apple se tedy rozhodl přijít s jistým zlevněním, i když ne příliš razantním. Nově se mu bude vést, co se týče prodejů, určitě o něco lépe. Hlavně v případě nového Airu by se mělo jednat, pokud se splní vše, co se očekává, o opravdový prodejní bestseller.

11 comments
  1. Za 3 tejdny letim do USA a chtel sem si tam koupit novej air.. ale teď sem opravdu zmatenej 😀 Kde mě teda vyjde levněji??

    1. USA samozřejmě budou stále výhodnější, pokud teda nový hardware nepřiznáte při celní kontrole… 🙂

      1. a ozelite jeden rok zaruky a moznost reklamovat jen v usa

  2. Takze tym, ze my mame € sa okrem veci v AppStore sa nic nezmeni? Tiez totiz planujem kupit iPad2 ale na Slovensku

  3. Tak bude to ako tak. No keďže sa chystá zlacňovať nový hardware, tak predpokladám, že aj nový iPhone 5 bude mať menšiu cenu, od čoho sa odvinie aj cena starších modelov iPhonu a postupne už pôjdu dole aj iPady. Takže oplatí sa počkať.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Swords and Soldiers: vtipná a zábavná strategie s Vikingy a Aztéky

Následující článek

2XL Supercross HD: skvělý motocross pouze dnes zdarma

Související články

Tetris: legenda pro iPhone v 80% slevě pouze dnes!

Legendární Tetris určitě všichni znáte. Pokud si chcete tuto "digi-hru" pořídit také na iPhone, vřele vám doporučuji koupit právě Tetris na AppStore pokud možno ještě dnes, 23.5.2010. Electronic Arts slaví neuvěřitelných 100 mil. stažení, což samo o sobě dokazuje kvalitu této hry. Jako dárek na nás čeká exkluzivní sleva o 80% na 1,59€!

SuperApple #5: tipy a triky pro váš Mac

Máme pro vás opět výběr těch nejlepších tipů a triků pro Mac, které uplynulý týden byly k přečtení na SuperApple.cz. Tentokrát se dozvíte o novém Bootcampu, o zkušenostech s SSD disky, o zajímavé UPS Fortron, nebo o tom jak vypnout upozorňování při změně hlasitosti v Mac OS.

Mall.cz: Tisková zpráva oznamuje start prodeje iPhone 4 už zítra!

Před pár okamžiky mi do e-mailu přistála zajímavá tisková zpráva od internetového obchodu Mall.cz. Jak jistě víte, čtenáře iPhoneTips neunavujeme PR textem, dnes ale uděláme výjimku, protože Mall ve své zprávě informuje, že bude mít iPhone 4 32GB už zítra skladem! Bohužel cena za exkluzivní předprodej je vysoká, za 32GB model zaplatíte 26.990Kč.