Nová funkce App Store: Darujte aplikaci!

Chtěli byste známému, kamarádovi, nebo třeba členu rodiny darovat aplikaci, ale dávat mu na ní dárkovou iTunes kartu vám nepřijde vhodné? Je tu nová možnost, nyní můžete darovat jakoukoliv aplikaci z AppStore (v iTunes “Gift this App”). Obdarovaný tak získá vámi vybranou aplikaci zdarma. Zajímavé, co říkáte?

Chtěli byste známému, kamarádovi, nebo třeba členu rodiny darovat aplikaci, ale dávat mu na ní dárkovou iTunes kartu vám nepřijde vhodné? Je tu nová možnost, nyní můžete darovat jakoukoliv aplikaci z AppStore (v iTunes “Gift this App”). Obdarovaný tak získá vámi vybranou aplikaci zdarma. Zajímavé, co říkáte?

K celému darování se ovšem vztahuje několik omezení. Aplikaci koupenou na českém App Store si bude moci vyzvednout člověk opět pouze na českém App Store. Vámi vybranou aplikaci nemůžete zaplatit pomocí iTunes Gift Card. Vyzvednutí aplikace pak probíhá za pomocí Redeem funkce (zadáním kódu), který znají například recenzenti aplikací nebo výherci soutěží, kteří si přes tento kód stáhnou vyhranou aplikaci zdarma.

Můžete tak například darovat aplikaci, kterou si daná osoba nekoupila kvůli ceně.

Dále nelze tuto funkci, která je v oficiální úpravě obchodních podmínek nazvána jako Dárky, využít pro zaplacení in-app funkcí nebo vyšší verze OS pro iPod Touch. Dále je také třeba dát si pozor,jestli má obdarovaný dostačující hardware a firmware, jelikož některé hry již nepodporují iPhone první generace a starší verze firmware. Pokud by se stalo, že obdarovaný nemá dostačující hardware (iPhone nebo iPod Touch), tak můžete celý obchod reklamovat a získat tak zpět své peníze. Také můžete obdarovat více osob zároveň, přičemž se vám samozřejmě naúčtuje cena za všechny “kusy” aplikace, které darujete.

Aplikaci můžete darovat buď mailem nebo si vytisknout speciální dárkový poukaz, na kterém budou všechny potřebné informace pro vyzvednutí virtuálního dárku. Tato funkce se může například hodit v případě, kdy si váš blízký vyhlídne nějakou aplikaci, ale zatím si ji nekoupí kvůli vyšší ceně nebo třeba jako darování jeho oblíbené hry, o které nevěděl, jelikož nesleduje novinky z této oblasti. Rozhodně je to ale skvělý nápad a jsem rád, že se objevil také v českém AppStore.

Předchozí článek

Dvojrecenze: Monkey Flight a Spikey's Bounce Around

Následující článek

Opera na iPhone: odoslaná k schváleniu!

Související články

3.000 fanoušků iPhoneTips: rozdáváme dárky za více jak 2 tisíce!

Včera iPhoneTips.cz zdodalo další metu na sociální síti Facebook a to tak, že překročilo hranici 3.000 fanoušků!. Komunitu tvoří nejen čestí a slovenští fanoušci, ale také několik majitelů iPhone žijících ve Velké Británii, USA, nebo třeba Nizozemí. Všichni členové mají v oblibě značku Apple a samozřejmě také iPhoneTips, za což vám chceme poděkovat. Jak? Dáme vám vouchery na opravu iPhone za více jak 2.000 Kč!

Nový iPhone HD: už dnes oficiálně na konferenci WWDC 2010

Dnes večer proběhne v San Franciscu ostře sledovaná vývojářská konference Worldwide Developers Conference 2010, na které Apple uvede novinky, které nás čekají v blízké budoucnosti. Spekulace o barevných verzích iPhone HD se potvrdily a tak se dočkáme provedení iPhone černá, bílá, růžová, zelená a modrá. Tento fakt potvrdil uniklý obrázek ze stránek Apple, který se objevil na socální síti Twitter.