Apple kupuje start-up WaveOne pro kompresi videa poháněný umělou inteligencí

WaveOne, kalifornský startup, který vyvíjí algoritmy pro kompresi videí, potvrdil, že jej koupil Apple. Společnost WaveOne byla založena v roce 2016 a snažila se využít strojové učení pro kompresi videa. Využitím umělé inteligence by WaveOne mohl vytvořit kompresi a dekompresi videa „s ohledem na obsah“, která upřednostňuje obličeje a text a zbavuje priority informací na pozadí, jako je tráva nebo stromy.

Výrazné snížení velikosti souborů

Také tvrdil, že jeho metody byly hardwarově agnostické. Společnost tvrdí, že tato technologie dokáže zmenšit velikost videosouborů až na polovinu a přitom zachovat kvalitu ve složitých scénách.

Jak poznamenal TechCrunch, Bob Stankosh, bývalý šéf prodeje a rozvoje obchodu WaveOne, oznámil dohodu na LinkedIn v únoru.

“Po téměř 2 letech ve WaveOne jsme minulý týden dokončili prodej společnosti Applu. Svou cestu jsme začali ve WaveOne, když jsme si uvědomili, že video technologie strojového učení/hlubokého učení může potenciálně změnit svět,” napsal Stankosh. “Apple viděl tento potenciál a využil příležitosti přidat jej do svého technologického portfolia.”

Apple akvizici nepotvrdil. Podmínky transakce jsou v současné době neznámé.

Předchozí článek

iPhone 13 byl v roce 2022 nejoblíbenějším smartphonem v Číně

Následující článek

Přihrádky na SIM karty mohou z iPhonu 15 v Evropě zmizet

Související články

Nové hry na AppStore: Trailery všech nejlepších dnešních novinek

Na AppStore se dnes objevila celá řada nových her, které rozhodně mají kvality na to, aby se dostaly vysoko v Top 25. To je před vánoci pro vývojáře z marketingového hlediska velice zajímavé, protože v době od 23. do 28. 12. nebudou aktualizované žebříčky nejstahovanějších her Top25. Podívejte se na trailery nových herních pecek na AppStore!