Podle analytika bude růst Applu v Q1 2021 pokračovat v dvojciferných číslech

Applu se opravdu daří a vypadá to, že jeho úspěch bude pokračovat. Apple zaznamenal během prázdninového čtvrtletí a během pandemie pozoruhodný růst tržeb a podle jednoho analytika bude tento růst pokračovat i ve druhém čtvrtletí roku 2021.

Analytik Horace Dediu předpovídá, že Apple zaznamená meziroční meziroční růst o 15%, když později v dubnu oznámí své druhé čtvrtletní zisky. Tato prognóza je založena na analýze výkonu společnosti Apple během pandemie koronaviru a na aktuálních datech.

Jak zdůrazňuje Dediu, akcie AAPL během prvních dnů globální zdravotní krize prudce poklesly na hodnotě. Dediu připomíná komentáře naznačující, že by se Apple „zhroutil jako firma“, protože nikdo by nekupoval luxusní přístroje, jako iPhone. Ukázalo se však, že tomu tak není.

Krize Applu prospěla

“Krize prokázala, že technologie není luxus, ale nutnost, a technologie, která funguje lépe, je mnohem cennější než technologie, která funguje jen stěží. Výdaje na lepší stroje se zvýšily,” píše Dediu.

Během prázdninového čtvrtletí Dediu říká, že každý řádek ve výkazu zisku a ztráty společnosti Apple se zvýšil o dvojciferné číslo. Čistý prodej vzrostl o 21% a každá kategorie zaznamenala podobný růst – od počítačů Mac až po iPad. Místo toho, aby připisoval výdaje na technologii vládním stimulačním programům, Dediu věří, že je pravděpodobnější, že další výdaje nevynaložené na dovolenou, stravování a zábavu šly na nová zařízení.

S výhledem do roku 2021 zaznamenává Dediu pro Apple pozitivní data. Technologický gigant Cupertino má v současné době 1 miliardu zákazníků, 88% dospívajících v USA vlastní iPhone a 70% vlastní AirPods. Růst v Číně navíc nadále prudce roste, přičemž dodavatelé Apple hlásí svůj vlastní podíl dobrých zpráv.

„Nezdá se, že by došlo k zpomalení růstu, a to navzdory určitým nedostatkům komponentů, které odkládají zavedení jiných produktů než iPhone. Opatrné komentáře společnosti Apple před 3 měsíci jsou nyní pravděpodobně diskutabilní,“ říká Dediu. Analytik proto předběžně předpovídá, že Apple ve druhém čtvrtletí roku 2021 vykáže 15% růst nejvyšší hodnoty a růst EPS 11%, což odpovídá prvnímu čtvrtletí.

Předchozí článek

Průzkum ukazuje, že generace Z iPhone miluje

Následující článek

Tim Cook pravděpodobně odejde z Applu v příštích deseti letech

Související články

Apple TV: nová herní konzole na obzoru?

Poslední betaverze iOS 4.3 určená pro Apple TV přinesla zajímavé odhalení — možná se brzy dočkáme Apple TV jako herní konzole. Předpoklady na to má — Apple TV má oblíbenou iOS platformu, výkonný ARM procesor Apple A4 nebo i dostatek RAM. Kapacita disku je sice omezená, přesto ale by se v Apple TV nějaké místo našlo. Nejspíše vás ale zarazilo, čím by se dala taková konzole ovládat. Odpověď je jednoduchá — iPhonem nebo iPodem touch. Spojení těchto dvou zařízení zní určitě velmi zajímavě a dávalo by i smysl — vždyť Apple svá zařízení propojuje často.

Turnaj v Train Conductor: Vyhlášení výsledků

Jak asi všichni víte, probíhala na našem webu soutěž o sluchátka iLuv v hodnotě 899,-. Byl to těžký boj. Pořadí se ze dne na den dost razantně měnilo, avšak výherce byl jen jediný a to Karel Sova alias krtec3k s 135 811 body. Na prvním místě byl již od Soboty a to mu naštěstí vydrželo.